Priaznivci andelov sa tak pred štartom novej sezóny môžu tešiť na zaujímavý súboj. Do malého Ríma pricestuje štvrťfinalista Európskej ligy - pražská Slavia.

Finále sa malo pôvodne odohrať na českej pôde, avšak definitíva padla na Dunajskú Stredu. S tým nesúhlasili bezpečnostné zložky. Spartak si tak želal privítať Slaviu na svojom štadióne, čo sa nakoniec podarilo. Ako prezradil generálny manažér Marián Černý, miesto potvrdil už i prezident SFZ Ján Kováčik.

"Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo dostať finále do Trnavy. Boli to neľahké rokovania so všetkými stranami. Chceli sme najmä pre našich fanúšikov a tiež z pohľadu atraktívnosti, aby sa hralo u nás. Privítame kvalitné české mužstvo, ktoré v uplynulej sezóne hralo štvrťfinále Európskej ligy. Verím, že to bude veľká reklama na futbal. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí boli pri tomto procese nápomocní. Nemalú rolu zohrala aj štátna polícia na čele s pánom Grunským. Patrí mu vďaka, že sa súboj odohrá na Štadióne Antona Malatinského. Želám si pekný zážitok pre všetkých ľudí," uviedol Marián Černý.

Dátum stretnutia sa nezmenil, odohrá sa 6.7. O čase a predaji vstupeniek budeme informovať v čo najkratšom čase.