So srbským súperom si trénerský kolektív otestuje krídelníka Musefiu Ashirua, ktorý sa k mužstvu pripojil v krajine polmesiaca. V novom prostredí má za sebou tri tréningové jednotky.


Myenty Abena s Musefium Ashiruom

V druhom súboji v rámci sústredenia v Turecku sa na ihrisku neobjaví zranený Fabian Miesenbock. Legionárovi z Rakúska to nedovolí členok, pre ktorý nedohral proti Arsenalu Kyjev. Na trávnik sa nepostavia ani Gergely Tumma, Lukáš Lupták a brankári Peter Urminský s Dobrivojom Rusovom. Menovaní absolvovali tréning.

Rusova, ktorý si s ukrajinským celkom udržal čisté konto, vystrieda premiérovo od úvodu Petr Bolek. Na lavičke je pripravený Dominik Takáč. Po zranení môže tréner Michal Ščasný rátať i so stredopoliarom Jakubom Radom, ktorý naskočí od začiatku popri Marekovi Janečkovi.

Spartakovci si s Arsenalom Kyjev poradili rozdielom triedy. O presné zásahy sa postarali Erik Grendel, Kubilay Yilmaz a v závere pridal konečnú podobu rezultátu Filip Dangubič.

V ofenzíve sa ukáže Musefiu Ashiru. Rodák z Nigérie obliekal naposledy dres českej Zbrojovky Brno. Na Slovenku ho fanúšikovia poznajú z pôsobenia v Tatrane Prešov či Dunajskej Strede. V zahraničí si vyskúšal ligu v Nigérii a Dánsku. Dvadsaťštyriročný futbalista Môže hrať na oboch krídlach.

Zostava pre 1.polčas:
Bolek – Turňa, Abena, Košút, Čonka – Rada, Janečka – Ashiru, Grendel, Dudl – Yilmaz
Na striedanie:
Takáč, Pekár, Brigant, Dangubič, Mihálek, Mesík, Lovat, Batyrkanov, Kulhánek

Andelom sa do cesty postaví Radnički Niš. Tím z najvyššej srbskej ligy. Po jesennej časti mu patrí druhá priečka. Na vedúcu Crvenu Zvezdu má manko deviatich bodov. V 21 kolách získalo mužstvo päťdesiat bodov. Pätnásťkrát sa radovali z troch bodov, päťkrát si body delili a len raz prehrali.

Zápas má výkop o 17:00 hod tureckého času, na Slovensku od 15:00 hod. Počasie je v piatok pre hráčov prívetivé, po dvojdňových dažďoch sa vyčasilo. Od rána svieti slnko a teplomer sa vyšplhal k sedemnástim stupňom.