Dvadsaťšesťročný ofenzívny univerzál sa dohodol s vedením klubu na zmluve do konca aktuálnej sezóny s opciou na ďalšie obdobie.

Dlhšie avizovaný transfer ofenzívneho futbalistu je realitou. Ofosu je odchovancom akadémie nemeckého klubu Hamburger SV. Naposledy sa predstavil v najvyššej chorvátskej lige, keď pôsobil v NK Istra 1961. Predtým sa objavil i v nemeckom klube Chemnitzer FC či rakúskom SV Grodig.

"Hľadali sme hráča s profilom, aký má Reagy. Aktuálne máme dvoch veľmi dobrých hráčov, ktorí dokážu hrať na oboch krídelných pozíciách. Myslím, že jeho štýl futbalu sa do Trnavy hodí. Ide o rýchleho a dynamického ofenzívneho futbalistu. Môže hrať i v strede, vidíme ho však viac na krídle. Získali sme tak alternatívu navyše. V podobných kluboch Spartaku ukázal, že môže byť veľmi dôležitý hráč. Do začiatku jari zostáva dostatok času, aby sa s nami pripravil. Keďže pravidelne nastupoval, dlho mu to trvať nebude," uviedol tréner Nestor El Maestro.

Okrem chorvátskej či nemeckej školy si dvadsaťšesťročný krídelník vyskúšal aj holandskú súťaž. V minulej sezóne obliekal dres Nijmegenu. Nová posila sa k mužstvu pripojí už tento piatok, keď odletí priamo do Turecka.

"Chcem sa poďakovať majiteľovi, vedeniu a trénerovi, že vo mňa veria. Som šťastný, že tu môžem byť. Teším sa na nových spoluhráčov. Verím, že všetko bude fajn. O Spartaku som mal už skôr niekoľko informácii. Na internete nájdete všetko (úsmev). Viem, aké budem mať k dispozícii podmienky či na akom mieste sa Spartak momentálne pohybuje. Asi budem trochu pod väčším tlakom (smiech), ale som na to pripravený. Chcem tímu pomôcť. Nestora poznám, aj keď ma v Hamburgeri netrénoval. Ozval sa mi a bola to príjemná konverzácia. Pri rozhodovaní nad takouto ponukou mi dodal rozhodujúci pocit," doplnil Reagy Ofosu.

Andeli novou posilou uzatvárajú káder pre jarnú časť Fortuna ligy. Samotný hráč verí, že sa trénerom a fanúšikom bude môcť predstaviť už v jednom z najbližších dvoch duelov v krajine polmesiaca.

VIDEO: http://www.fcspartak.tv/v1116-nova-posila-reagy-of...