Spartakovci prileteli do Istanbulu aj s uzdraveným Godálom

Spartakovci prileteli do Istanbulu aj s uzdraveným Godálom

Po dvoch týždňoch sa andeli opäť predstavia v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe. Od 18.55 hod ich vo štvrtok čaká horúca previerka proti Fenerbahce Istanbul.


Do krajiny polmesiaca letela červeno-čírna výprava vládnym špeciálom z bratislavského letiska. Futbalisti s realizačným tímom nastúpili na palubu v stredu ráno o 9.30 hod. Po takmer dvoch hodinách pristáli v európskej časti Istanbulu - na medzinárodnom letisku Ataturkovo. Absolvovali 1 300 kilometrov.


Tréner Radoslav Látal nominoval trojicu brankárov Chudý, Rusov a Urminský. Do poľa sú pripravení Tóth, Godál, Rada, Hladík, Kadlec, Janso, Oravec, Kulhánek, Miesenböck, Jirka, Dangubič, Čanturišvili, Malecki, Skhirtladze, Greššák, Grendel, Ghorbani i Bakoš.

"Ide o tím, ktorý je oproti nám, papierovo, veľmi silný. Príprava bola v poriadku. Po poslednom dueli sme si povedali niekoľko vecí a všetci sa koncentrujeme na Európsku ligu. Zachytil som, že ich výsledky nie sú ideálne, prehrali 1:4 s Dinamom Záhreb. Na to sa však nemôžeme pozerať. Disponujú obrovskou kvalitou po individuálnej stránke. Musíme sa sústrediť na seba a svoje silné stránky," uviedol Marek Bakoš.


Pozitívnou správou je návrat kapitána Borisa Godála, ktorý v najväčšom slovenskom derby chýbal pre zranený sval. S mužstvom necestoval Anton Sloboda. Stredopoliar laboruje s chrbtom. Naopak, ľavý obranca Matúš Čonka pricestoval s výpravou ako morálna podpora. Do hry mu ale určite nedovolí zasiahnuť väz v kolene. Po vybavení administratívnych vecí sa z rodiska vrátil útočník Ali Ghorbani.

"Chcem sa touto cestou poďakovať Spartaku, že mi v takejto dôležitej časti sezóny umožnil vycestovať domov. Všetko mám vybavené. Derby som sledoval, nedopadlo pre nás ideálne. Zajtra máme novú šancu, aby sme dosiahli opäť niečo výnimočné. Verím, že sa tak stane," pokračuje Ghorbani.


Andeli si v stredu večer (v čase výkopu, pozn. red.) zatrénujú na hlavnom trávniku štadióna Fenerbahce. Ešte predtým čakajú trénera Radoslava Látala s Borisom Godálom mediálne povinnosti, keď budú odpovedať na zvedavé otázky novinárov. Vyjadrenia si môžete neskôr prečítať na www.spartak.sk.

Duel vo štvrtok odvysiela Dvojka RTVS. Komentovať budú priamo z dejiska Marcel Merčiak a Marián Zeman.

aktuálne na spartak.sk