Spartakovci ukázali doma svoju silu. Kadlec: Nebolo to jednoduché

Spartakovci ukázali doma svoju silu. Kadlec: Nebolo to jednoduché

Vo štvrťfinálovom šlágri Slovnaft Cup-u sa priaznivci dočkali vyvrcholenia až v samom závere. O všetko rozhodol Marvin Egho. Trnavčania tak postupujú do semifinále. Svojho súpera spoznajú vo štvrtok.


Od úvodu bolo na červeno-čírnych poznať, že sa neboja a postup si nechcú nechať ujsť. Dunajskostredčanom robili problémy svojim rozostavením, ale tiež výborným napádaním po strate lopty. Tréner El Maestro nechal odpočívať niekoľko hráčov. Šancu dostal po dlhšom čase Pekár, Yilmaz a opäť Ofosu.

"Zvolili sme inú taktiku. Chceli sme na súpera vybehnúť s iným rozostavením a to na nich platilo. Nevedeli, kde sa majú pohybovať. Podarilo sa nám ich zaskočiť. Myslím si, že prvý polčas sme dominovali, aj keď je pravda, že sa hostia dostali do šancí. Trafili napríklad žrď, všetko sme inak ustáli," hodnotil pravý obranca Andrej Kadlec.


Práve výborne fungujúca defenzíva sa znova ukázala ako jeden z hlavných kľúčov tímového úspechu. Veľmi dobrý výkon podal tiež brankár Vantruba. Mimochodom, mladý strážca svätyne si v aktuálnej sezóne pripísal jedenáste čisté konto (aj s ligovými súbojmi, pozn. red.). Čiernou škvrnou zostáva predčasné striedanie zraneného Godála. Stopér Spartaka by však mal byť v poriadku. Čaká sa na výsledky vyšetrení.

"Naša organizácia sa oproti zápasu vo Fortuna lige zmenila. Hrali sme iným spôsobom, ale to nie je až tak dôležité. Rozdiel bol v tom, že sa hralo v Trnave. Keď hráte doma proti Dunajskej, chcete dominovať, snažíte sa vyhrať a nielen čakať. Nebolo to ľahké, ale myslím, že sme počas celého stretnutia boli lepším celkom. Neustále sme boli bližšie ku gólu ako súper. Je trochu bláznivé, že presný zásah prišiel v takmer rovnakom čase ako na jeseň na Štadióne Antona Malatinského. Bláznivé je aj to, že hráči z lavičky urobili znova rozdiel. Som šťastný ako to dopadlo," neskrýval spokojnosť v mixzóne tréner Nestor El Maestro.


Striedania prišli v najlepšom možnom čase. Prítomní diváci sa v malom Ríme nenudili. Obaja aktéri im ponúkli kvalitný súboj. Navrch ale mali spartakovci. K víťazstvu dopomohli práve aj rozdieloví futbalisti z lavičky - Vlasko s Eghom. Druhý menovaný najprv využil fatálnu malú domov Živkoviča a následne si hravo poradil s Macejom po umnej prihrávke Vlaska.

"S trénerom sme sa pred duelom rozprávali, že som trochu unavený. V predchádzajúcich zápoleniach som toho odohral naozaj dosť. Cítil som, že môžem prísť na dvadsať minút a naskočiť v plnej sile. Veľmi sa teším. Tréner ma posielal na ihrisko s tým, že zápas rozhodnem. O to viac som rád z tímového úspechu," nechal sa počuť šťastný kanonier Egho.


Andeli triumfovali proti Dunajskej Strede v pohári šiesty raz. Celkovo na seba obe mužstvá narazili deväťkrát. V sezóne 1989/90 a 93/94 sa taktiež stretli vo štvrťfinále. V prvom prípade postupoval Spartak, v druhom žlto-modrí. Tentoraz opäť červeno-čírni. V najlepšej štvorici tímov sa Trnavčania predstavia po piatich rokoch.

"Postup nás teší, no nebol to ľahký zápas. Neviem ako bola nastavená Dunajská Streda, ale my sme chceli duel zvládnuť. Každý súboj je pre nás malým finále, radujeme sa z každého víťazstva a sme radi, že sa nám to dnes podarilo zvládnuť," doplnil kapitán Lukáš Greššák.

Zverencov Nestora El Maestra čaká v sobotu ďalšie dôležité stretnutie. Od 15.00 hod privítajú doma Žilinu. Lístky si denne môžete kupovať online na https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-msk-...

FOTO: TASR - Lukáš Grinaj

aktuálne na spartak.sk