Spartakovcov čaká v sobotu dvojzápas s Opavou

Spartakovcov čaká v sobotu dvojzápas s Opavou

Úvodný týždeň zimnej prípravy uzavrú zverenci Nestora El Maestra dvojzápasom proti Opave. Oba súboje sa hrajú v Senci na umelej tráve. Andeli následne na druhý deň odletia do Turecka, kde ich čaká desaťdňové sústredenie.

V sobotu sa stretnú dve mužstvá, ktoré na jeseň obsadili prvú priečku svojich líg. Spartakovci slovenskú Fortunaligu, Opava druhú českú. Kormidelník Roman Skuhravý získal so svojimi hráčmi 31 bodov. So štyridsiatimi dvomi presnými zásahmi ovládli dokonca tabuľku efektivity.

"Veľmi sa teším, pretože hráči sú v dobrej forme. Od úvodu prípravy trénujeme naplno. Zvyčajne chvíľu trvá, kým hráči prejdú na požadovaný režim. Môj osobný názor je, že aktuálne je pripravených oveľa viac hráčov ako v letnej príprave. Všetko je pre mňa jednoduchšie, už sa navzájom poznáme, vieme, čo chceme hrať i trénovať," uviedol tréner El Maestro s úsmevom na tvári.

Červeno-čírni sa nachádzajú v prvej fáze zimnej zaberačky. V kabíne sa stretli štvrtého januára. V priebehu týždňa absolvovali niekoľko tréningových jednotiek. Pozitívne je, že s mužstvom odštartoval prípravu i zranený Štefan Pekár. Proti Opave sa však na ihrisku nepredstaví. Naopak, k dispozícií bude Yasin Pehlivan. Letná akvizícia si doliečila zranené stehno.

"Obaja urobili veľmi dobrý progres. Yasin je v plnom tréningu. Vyzerá dobre. Je pravda, že má kondičný deficit, keďže pre zranenie nemohol počas prestávky trénovať. Momentálne to nie je problém. Som šťastný, že Pekárovi prešla bolesť. Trénuje najmä individuálne, pomaličky sa zapája do hier s tímom. Veríme, že počas sústredenia v Turecku sa mu podarí naplno zaberať so všetkými hráčmi. Pre každého by to bola dobrá správa," doplnil Nestor.

Fanúšikovia andelov sa môžu tešiť na premiéru zimnej posily REYNALDA, ktorý je pripravený zasiahnuť do jedného z dvoch stretnutí. Rovnako tak uvidia aj SULEJMANIHO. Odchovanec Hannoveru je stále na skúške. Premiéru v drese hlavného mužstva si odbije tiež dvojica juniorov – Július Gombala a Tomáš Vantruba.

To, ako dopadnú úvodné dva zápasy, sa dozvieme v sobotu od 12.00, resp. 14.00 hod v Senci.

Foto: Lukáš Grinaj


aktuálne na spartak.sk