Spartakovská U19 letí druhý rok po sebe do Turecka

Spartakovská U19 letí druhý rok po sebe do Turecka

V minulom roku sa trénerskému kolektívu sústredenie v krajine polmesiaca osvedčilo. Do Turecka letia i dorastenci, ktorí sa pripravovali s hlavným mužstvom Spartaka Trnava.


Tumma s Horvátom.

Zverenci trénera Michala Gašparíka majú pred sebou záverečnú časť zimnej prípravy pred jarnou časťou. Rovnako ako hlavný tím andelov, aj oni ju absolvujú v prijateľnejších - tureckých podmienkach.

„S trénerom Hodulíkom sa snažíme chlapcom dopriať nejaký bonus a okrem toho aj skvalitniť tréningový proces. Podarilo sa nám zohnať financie od sponzorov, taktiež prispel klub a opäť tak môžeme cestovať do Turecka,“ uviedol Gašparík.

Spomedzi ligových rovesníkov sú jediní, ktorí sa druhý rok po sebe pripravujú v krajine polmesiaca. Starší dorastenci odletia v nedeľu na sedem dní. V priebehu nich odohrajú dva prípravné zápasy. V stredu si zmerajú sily s Krasnodarom U19 a deň pred návratom domov vyzvú devätnástku Dinama Moskva.

„Svoj stan rozložíme v hoteli v Beleku, v ktorom naposledy bývala Sereď či AS Trenčín. Okrem dvoch duelov máme na každý deň pripravené dvojfázové tréningové jednotky,“ prezradil ďalej Michal Gašparík.


Šiesty zľava sleduje dianie na ploche stopér Ivan Mesík.

Do Turecka cestujú dvaja brankári a osemnásť futbalistov do poľa: Korčuška, Špánik - Tumma, Mesík, Mihálek, Horvát, Benovič, Jirka, Michalička, Rafajdus, Kudlička, Tittel, Burian, Grík, Csáno, Zedek, Marčan, Peterson, Klačman, Ševčík.

Pre vykĺbené rameno vypadol Miček, ktorého v bráne nahradí z U17 Korčuška. Tesne pred odletom sa zranil i Daniel a s kolenom laboruje Bencz. Z áčka sa k staršiemu dorastu pripojili Tumma, Mesík, Horvát či Mihálek. Výnimkou je Brazílčan Rafael Tavares, ktorý zostal v hlavnom tíme. Nováčikom je Američan Keenan Peterson.

„Čo sa týka kádra, som rád, že po dohode s trénerom Michalom Ščasným uvoľnil takmer všetkých dorastencov. Potrebujú trénovať a odohrať plnú minutáž. Mužstvo z jesene inak zostalo pokope, sme v plnej sile,“ vyjadril sa Gašparík na margo nominácie.

Červeno-čírni sú po jesennej časti na tretej priečke. Na vedúci Trenčín majú manko dvoch bodov.

aktuálne na spartak.sk