Spartak ženy A - Spartak ženy B 2:0 (1:0)

SPARTAK A: Imreová – Valentovičová, Gajdová, Kubatková, Schwarzová, (46. Búranová) - Adamková (46.Paveleková), Žlnayová, Ušáková – K. Palkechová, N. Voleková, Karabová (46. Križanovičová) 

SPARTAK B: Bednárova - Sulíková (70. Sabová) Blažová, Minarovičová, Hesková (85. Rapantová) – Vargová, Švikruhová (53. Valentová), Hudcovičová - Kreutzová (80. V.Palkechová), Jankechová (46. Šimončičová), Majkutová (57. I. Voleková) 

Keď sa na Slovensku povie „derby,“ každý si zväčša predstaví tradičný duel dvoch nezmieriteľných rivalov medzi trnavským Spartakom a bratislavským Slovanom. Avšak naposledy malo v Trnave toto stretnutie inú príchuť. Na Slávii sa odohral zápas druhej ligy západ medzi spartakovskými ženami. Prvé družstvo Spartaka žien, ktoré bojuje o postup do najvyššej súťaže, si zmeralo sily so svojou rezervou.
Zápas sa nakoniec skončil úspešne pre hráčky Spartaka A tímu, ktoré dvomi presnými zásahmi rozhodli o svojom víťazstve. Po stretnutí obaja tréneri vyjadrili spokojnosť s výkonmi svojich dievčat, pričom túto konfrontáciu zobrali aj ako prípravu na prvé kolo slovenského pohára.
„Fyzicky išlo o náročný a behavý zápas a hoci naše „béčko“ bolo dôstojným súperom a nášmu družstvu nič nedarovalo, duel bol v našej réžii. Naše dievčatá dobre kombinovali a snažili sa hrať neustále po zemi na množstvo prihrávok, čo nám vychádzalo. Derby ukázalo však aj negatívne stránky. Predovšetkým premieňanie šancí musí byť dôraznejšie a s rozvahou. Musím pochváliť aj našu rezervu, vyrastajú v nej veľmi dobré hráčky a takéto zápasy ich posunú ďalej,“ zhodnotil výkon dievčat tréner Spartaka A tímu Roman Šulek. 


Na druhej strane trénera rezervného celku Mariána Kováčika potešil návrat absentujúcich hráčok, no poukázal aj na herné nedostatky svojho družstva: 

"Oproti minulým zápasom bolo vidieť zlepšenie vo všetkých fázach našej hry. Svojich súperiek sa nezľakli, snažili sa kombinovať a nejako takto by som si predstavoval náš herný prejav, v ktorom je samozrejme stále čo zlepšovať. Veľa gólov dostávame po štandardných situáciách a v tejto oblasti musíme skutočne zabrať a venovať sa tomu aj na tréningoch. Aj keď bol súper kvalitnejší, ku koncu zápasu sme sa dostali do gólových šancí, ktoré by sa mali premieňať. Škoda, zápas sme mohli zdramatizovať,“ vyjadril svoje pocity tréner Kováčik.

Pred samotným začiatkom ženského derby prišla emotívna rozlúčka s najskúsenejšou a veľmi kľúčovou hráčkou Spartaka, ktorá doteraz výrazným spôsobom ťahala svoje družstvo v jednotlivých zápasoch. Lucia Zolvíková bude musieť na nejaký čas pre materské povinnosti zavesiť kopačky na klinec. Obaja tréneri sa so svojou stredovou hráčkou rozlúčili slovami:

„Víťazstvo by sme chceli venovať práve Lucii, ktorá nateraz ukončila svoju futbalovú kariéru a zároveň jej chceme poďakovať za všetko, čo spravila pre ženské tímy Spartaka. Za jej prístup, nasadenie v tréningoch a v zápasoch. Lucia je skutočný profesionál a želáme jej, aby v novej etape svojho života mala dostatok zdravia, šťastia a lásky.“