Spartaku stý duel v Európe bodovo nevyšiel. Chudý: Bol zaujímavý, nezľakli sme sa

Spartaku stý duel v Európe bodovo nevyšiel. Chudý: Bol zaujímavý, nezľakli sme sa

Zverenci Radoslava Látala na horúcej tureckej pôde nesklamali. Práve naopak, domov sa, napriek prehre, vrátili so vztýčenými hlavami.


Červeno-čírni pricestovali do metropoly Turecka skromne, bez veľkých vyjadrení. Na trávnik nastúpili s odhodlaním opäť šokovať Európu. Úvod stretnutia ale vyšiel lepšie domácim, ktorí si za pätnásť minút vytvorili tlak a tlačili sa do zakončenia. Defenzíva andelov odolala celé prvé dejstvo. Na druhej strane sa dvakrát ozval Čanturišvili. Najmä jeho druhý pokus zdvihol zo sedadla prítomných zhruba dvesto priaznivcov z malého Ríma. Jeho obstrel letel tesne nad.

"Očakávali sme, že súper bude od začiatku tlačiť. Ustáli sme to. Následne sa otvorilo viac priestoru pre naše protiútoky. Vytvorili sme si niekoľko pološancí, no nedotiahli ich do konca. Mrzí ma to, pretože v prípade streleného gólu by to malo Fenerbahce ešte ťažšie. Namiesto toho sa presadili ako prví, zakrátko pridali druhý gól a už si to dohrali," uviedol v mixzóne útočník Marek Bakoš.


Skúsený zakončovateľ, ktorý je v Spartaku na hosťovaní z českej Plzne, zvádzal počas celého zápasu ostré súboje so svojim dlhoročným kamarátom a spoluhráčom z reprezentácie Martinom Škrteľom. Úspešnejšie vyšiel z mikrosúboja stopér tureckého celku.

"Bolo to náročné. Martin je veľká osobnosť tohto tímu. Vidieť, že obrana na ňom stojí, dodal jej potrebný pokoj. Ťažko sa cez neho presadzovalo. Ale ako som spomenul vyššie, pár protiútokov sme mali, ak by sa vyriešili lepšie, nezabránil by im ani on," pokračuje Bakoš.


O tom, že spartakovci robili hráčom Phillipa Cocuho problémy, svedčí tiež fakt, že priaznivci jeho futblistov vypískali na ceste do kabíny a rovnako tak pri nástupe na druhý polčas. Práve po zmene strán sa Spartak osmelil, vychádzalo im napádanie i niektoré kombinácie. Do zakončení sa však dostávali sporadicky. Plány im prekazil najmä gól zo štandardnej situácie.

"Duel bol pre nás veľmi ťažký. V úvode na nás vyleteli a zatlačili. Prečkali sme to. Postupom času znervózneli. Veľká škoda, že sme inkasovali zo štandardky, čo je pre nás veľmi lacné. Aj druhý gól bol dosť lacný. Domáci, samozrejme, ukázali veľkú kvalitu, ale vo finále sme im tie dva góly darovali,“ prízvukoval stredopoliar Jakub Rada, ktorý vytvoril dvojicu s Lukášom Greššákom.

Brankára Chudého prekonal v oboch prípadoch útočník Slimani. Kmeňový futbalista Leicester City je vo Fenerbahce na hosťovaní. Práve reprezentant Alžírska mu robil najväčšie problémy. Niekoľkokrát sa strážca svätyne andelov blysol, ale napriek tomu si strelec našiel dvakrát priestor a rozvlnil sieť.

"Súboj bol zaujímavý. Musím pochváliť chlapcov. Nezľakli sme sa ani takéhoto veľkého súpera či atmosféry. Domáci predviedli kvalitu, taktiež my. Urobili sme dve hrubé chyby, ktoré sa na takomto fóre trestajú. Celkovo som si to užil, veľké zápasy mám rád. Tureckí fanúšikovia ocenili náš výkon," doplnil Martin Chudý.

Minuloročný majster Fortuna ligy nastúpil vo štvrtok večer na svoj jubilejný stý európsky duel. Pripísali si ešte len tridsiatu prvú prehru. Z víťazstiev sa radovali v štyridsiatich štyroch stretnutiach. Body si delili 25-krát.

"Myslím, že sme to odohrali nie so cťou, ale na ihrisku odviedli maximum. Súper bol silný, výsledok nás neteší. Cítili sme, že máme na lepší rezultát, možno na bodík. Inkasovaný gól mrzí. Prišla šanca, ale z protiútoku Fenerbahce strelilo gól a bolo to veľmi zložité," uzavrel Marek Bakoš.

Už v nedeľu sa musia spartakovci koncentrovať na domáci súboj so Sereďou, ktorý má výkop o 17.00 hod. Lístky sú dostupné denne online na www.cityarena.maxiticket.sk.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk