Spolupráca medzi FC Spartak Trnava a Coerver Coaching nabrala reálne kontúry

Spolupráca medzi FC Spartak Trnava a Coerver Coaching nabrala reálne kontúry

Stalo sa tak uplynulú nedeľu keď sa na ŠAMe v priestoroch mládežníckej sekcie konalo úvodné vzdelávanie trénerov v rámci tréningovej metódy Coerver. Kurzu sa dovedna zúčastnilo 24 trénerov z blízkeho aj ďalekého okolia, pričom šiesti boli z domáceho Spartaka.


Marián Hýbela, športový riaditeľ mládeže:
"Pokiaľ chcete vychovávať kvalitných hráčov, musíte mať v prvom rade kvalitných trénerov. Jedno z kritérií ako byť kvalitným trénerom alebo sa ním časom stať, je neustále vzdelávanie sa. Vďaka spolupráci s Coerver Coaching sa nám v klube darí vytvárať stále väčší priestor na spomínané vzdelávanie našich trénerov, ktorých v tomto smere podporujeme aj finančne. Aktuálne už majú všetci naši tréneri, ale aj ich asistenti, úvod do tréningovej metódy Coerver za sebou a už počas najbližšieho víkendu sa začneme posúvať ďalej tak, aby do konca aktuálnej sezóny nadobudlo všetkých 27 mládežníckych trénerov opäť o niečo vyššie vzdelanie v rámci tejto tréningovej metódy."

Pavol Gregora, technický riaditeľ a inštruktor Coerver Coaching:
"Sme radi, že spolupráca medzi Coerver Coaching a FC Spartak Trnava naberá správny smer. Počas nedele sme absolvovali prvú spoločnú akciu, ktorá bola zameraná na školenie trénerov FC Spartak Trnava a trénerov z regiónu. V tejto chvíli má FC Spartak Trnava všetkých trénerov preškolených v rámci prvej úrovne metodiky podľa Coerver Coaching, čo predstavuje pevný a dôležitý základ pre ďalší level našej spoločnej cesty. Vďaka tomu bude pre nás a aj pre klub ešte ľahšie rozvíjať a vychovávať rozdielových hráčov na každej hráčskej funkcii."

aktuálne na spartak.sk