Starší dorast prehral doma s Michalovcami

Starší dorast prehral doma s Michalovcami

Spartak U19 – Michalovce U19 0:1 (0:1) Gól: 27. Straka

SPARTAK: Vantruba – Zaduban, Štrba, Oravec, Jašurek – Vangel, Pavlovčík (66. Dubec), Bango – Juriš (36. Vida), Benca, Lošonský (56. Marafkó) 

Starší dorastenci Spartaka v druhom kole podľahli na domácej pôde Michalovciam 0:1. Jediný gól duelu strelil Straka po štandardnej situácii.

Vojtech Žitný (tréner Spartaka U19): "V prvom polčase sme nevyužili tri veľké šance. Dvakrát sme nastrelili tyč, Jankovi Lošonskému sa nepodarilo dohlavičkovať loptu do prázdnej bránky. Súper skóroval zo štandardnej situácie, keď trafil do vingla. Po zmene strán sme chceli pokračovať v rovnakom systéme, ale nefungovali nám krídla. Máme s týmto postom problém, lebo štyria krídelníci sú zranení a hľadáme tam alternatívy. Museli sme preskupiť formáciu a prejsť na dvoch hrotových útočníkov s rozostavením 4-4-2. Trafili sme tyč, zahodili dve ďalšie šance, potom sa nedá vyhrať. Zápas hodnotím z hľadiska dorasteneckej ligy na dobrej úrovni, oba tímy sa snažili kombinovať, neodkopávali lopty, to je základ dorasteneckej ligy. Musíme popracovať na detailoch, vedeli sme, čo chceme hrať a ako, ale technicky sme to nedokázali zvládnuť. V zápase nám dnes chýbal aj kus športového šťastia."

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk