Starší dorast prehral doma s Podbrezovou

Starší dorast prehral doma s Podbrezovou

FC Spartak Trnava U19 - FO ŽP Šport Podbrezová U19 0:1 (0:0)

Gól: 68. Hric

ŽK: Jašúrek, Lošonský, Zolvík - Magda, Caltík

Spartak U19: Vantruba - Drobný, Štrba, Polák, Jašúrek, Lošonský, Halmo, Bango (C), Benca (65. Vangel), Fačol (78. Kollár), Zolvík

Podbrezová U19: Pavol - Magda, Hornyák, Turlík, Lipčák, Badinka, Križanovský, Caltík, Petrík (87. Garaj), Tešlár, Hric (90. Horváth)

Starší dorastenci Spartaka sa už pred zápasom tešili na prvé jarné kolo, v ktorom na umelej tráve Lokomotívy privítali rovesníkov z Podbrezovej. Spartakovci si nedokázali vytvoriť gólovú šancu, za to súper udrel po brejku a jedinej strele, ktorú v zápase mal.

Jozef Brezovský (tréner Spartaka U19): "Na zápas sme sa pripravovali svedomite, videl som na hráčoch, že už sa na prvé jarné kolo tešia. Negatívom bola neistota štartu niektorých hráčov z Áčka alebo z juniorky a tak sa nám počas týždňa menila zostava skoro každý deň. Trápia nás ešte zranenia viacerých hráčov (bratia Zadubanovci, Čmilanský, Lauko, Novanský - angína, Marafkó), ale aj napriek tomu sme nastupovali v zostave, ktorá väčšinu prípravy absolvovala. Od začiatku sme sa snažili o postupný útok a kombinačne prekonať súperovu dobre fyzicky pripravenú obranu. Hostia hrali prvý polčas s vetrom v chrbte, ale prechod do útoku mali jednoduchými nakopávanými loptami, ktoré naša obrana zachytávala. Spokojný som bol s otváraním útoku, aj vedením útoku v strednej zóne, avšak v zápase nám zlyhala predfinálna fáza, pred 16-kou súpera a v podstate sme si nevedeli vytvoriť vyloženú šancu. V tejto fáze rozhodli slabé individuálne výkony ofenzívnych hráčov, najmä súhra v krídelných priestoroch bola pomalá alebo bojazlivá. Súper nás nedostal pod tlak, nebol kombinačnejší, napriek tomu, z brejku po jedinej strele a šanci zápasu rozhodol. S ofenzívnou fázou som nespokojný, keď aj dostaneme gól, my musíme dať dva. V útočnej fáze budeme ešte tvrdo pracovať."

aktuálne na spartak.sk