Trochu netradične a vôbec po prvý raz sa starší dorastenci U19 vybrali pod vedením trénera Michala Gašparíka na kondično-herné sústredenie do Turecka.

V krajine polmesiaca strávili spartakovci sedem dní. Odohrali dve stretnutia proti kvalitným protivníkom.

"Turecko vyšlo na výbornú. Ani si nepamätám, že by som počas celého týždňa zažil takéto skvelé počasie. Nepršalo a nefúkal vietor. Mali sme zhruba dvadsať stupňov. S ihriskami taktiež nebol problém," priblížil tréner Gašparík ml.

V úvodnom dueli vyzvali andeli CSKA U21 a následne rovesníkov zo Zenitu Petrohrad. V oboch prípadoch ťahali za kratší koniec.

"Výsledkovo to vyzerá na jasné zápasy, ale prestriedali sme všetkých dvadsať hráčov i brankárov. Na druhej strane treba priznať, že tie mužstvá majú inú kvalitu. Chalanom takáto konfrontácia pomohla. Ako tréner som podobné tempo, aké bolo v stretnutí s CSKA, ešte v dorasteneckej lige nezažil. Celkovo druhé dejstvá vyzerali z našej strany lepšie. Hráči vedeli, na čo a ako majú reagovať," pokračuje Michal Gašparík.

Dorastenci Spartaka sa aktuálne nachádzajú v záverečnej fáze zimnej prípravy. Pred odchodom do krajiny polmesiaca trénovali v domácich podmienkach, v ktorých pokračujú až do konca februára.

"Príprava ide podľa plánu, dokonca by som povedal, že nad rámec. Som s ňou na sto percent spokojný. Trénujeme na slušnej úrovni bez veľkých zranení," doplnil tréner.

Po jesennej časti sú jeho zverenci na desiatej priečke prvej dorasteneckej ligy. V kádri sa objavilo päť nových mien. Z domácej sedemnástky prešli vyššie Csáno a Mesík. Okrem nich doplnili mužstvo posily Bojnák, Marčan a Varadi.

Do konca zaberačky čaká devätnástku ešte generálka v rakúskom Mattersburgu.

Doterajšie výsledky v príprave:
Neded – FC Spartak Trnava1:3
FC Spartak Trnava –
FC Lokomotíva Trnava 4:1
FC Spartak Trnava –
Inter Bratislava 7:3
Bohemians Praha – FC Spartak Trnava 3:3
Znojmo - FC Spartak Trnava 0:5
CSKA Moskva – FC Spartak Trnava 4:1
Zenit Petrohrad – FC Spartak Trnava 3:0
Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava 2:0
Mattersburg – FC Spartak Trnava (18.2.)

Samotná súťaž sa pre Spartak začína 24.2. Červeno-čírni sa v úvodnom jarnom kole predstavia na pôde Bardejova.