Starší dorastenci sú v polovici prípravy, Brezovský: Príprava ide podľa plánu

Starší dorastenci sú v polovici prípravy, Brezovský: Príprava ide podľa plánu

Starší dorastenci Spartaka Trnava majú za sebou mesiac prípravy. Zverenci trénera Jozefa Brezovského odohrali štyri zápasy, ďalších päť na nich čaká. Jarná časť ligovej sezóny začína piateho marca. Andeli sa v prvom zápase stretnú s Podbrezovou. Po jeseni patrí staršiemu dorastu v tabuľke šiesta priečka.

„Príprava ide podľa plánu, káder okrem hráčov, ktorí postúpili vyššie, zostal pokope. Budem zvažovať stiahnutie niektorých našich hráčov z hosťovania v iných kluboch. V závere februára však už bude v kádri jasno,“ povedal na úvod tréner Brezovský.

Ten so svojím tímom odštartoval prípravu siedmeho januára. Svoj prvý zápas odohral Spartak U19 proti mladšiemu dorastu s výhrou 6:1. Gólovo sa presadili Zolvík 2x, Didi, Juriš, Drobný a Hunt, ktorý je v malom Ríme na skúške z Domina BA.

Červeno-čírni majú za sebou sústredenie v Luhačoviciach, ktoré spolu s mladším dorastom absolvovali od 19.1. do 23.1. Bolo zamerané na rozvoj kondičných schopností a súčinnosti hráčov v hernom tréningu a rozvoj dynamickej sily. V rámci neho odohrali Brezovského hráči dve prípravné stretnutia. V prvom si zmerali sily so Slováckom a v druhom so Žilinou. V oboch prípadoch ťahali za kratší koniec (0:2, 0:3).

„Po náročnom programe dostali v zápasoch priestor všetci hráči, bola to výborná previerka individuálnych možností našich hráčov. Budeme pracovať hlavne na súčinnosti v útočnej a obrannej fáze,“ zhodnotil sústredenie tréner Brezovský.

Hráči, ktorí sa zúčastnili sústredenia

Dominik Kolena, Dominik Takáč - Michal Zaduban, Richard Zaduban, Tomáš Juriš, Jozef Polák, Andrej Štrba, Kamil Jašurek, Marco Kollár, Igor Didi - Kristián Vangel, Sebastián Lauko, Peter Čmilanský, Michal Halmo - Simon Drobný, Daniel Dubec, Samuel Benca, Maté Marafkó a Lukáš Zolvík.

Novopečený asistent staršieho dorastu Michal Gašparík nebol v Luhačoviciach po prvý raz.

„Bol som tam už za trénera Hoftycha s áčkom. Bývali sme síce v inom hoteli, ale využívali sme tú istú umelú trávu a telocvičňu ako teraz dorastenci. Prostredie mi bolo známe, stále sú tam kvalitné podmienky,“ zaspomínal si asistent trénera.

Káder devätnástky sa výrazne pozmenil, keďže až šesť hráčov postúpilo do áčka alebo juniorky Spartaka.

„Uvidíme, kto sa k nám vráti, ale tí najšikovnejší musia napredovať, čiže tieto posuny sú logické. Musíme sa s tým vysporiadať a zapracovať nových hráčov,“ dodal Gašparík k odchodom hráčom.

Do juniorky postúpil brankár Vantruba a stredoví hráči Matúš Pavlovčík a Ján Lošonský. Druhý menovaný sa však vrátil späť do staršieho dorastu. Do A – tímu si tréner Hucko vybral stopéra Mateja Oravca a stredopoliarov Lukáša Mihálika s Filipom Bangom. Ako poznamenal tréner Jozef Brezovský, všetko sú to mladí a talentovaní hráči, ktorí reprezentujú Slovensko v kategóriách do osemnásť a devätnásť rokov.

Dorastenci sa naposledy predstavili v maďarskom Győri, kde s domácim tímom zvíťazili po góle Marafka 1:0.

Plán prípravných zápasov:

6.2. v. Brno 13:00

13.2. d. Neded (muži) 14:00 na Lokomotíve

17.2. v. Trenčín

20.2. d. Ružomberok na Lokomotíve

27.2. d. modelovaný zápas

aktuálne na spartak.sk