Stovkár Greššák: Teším sa, že som v najfutbalovejšom meste mohol odohrať toľko zápasov

Stovkár Greššák: Teším sa, že som v najfutbalovejšom meste mohol odohrať toľko zápasov

Šestnáste kolo najvyššej slovenskej súťaže malo pre zástupcu kapitána LUKÁŠA GREŠŠÁKA špeciálnu príchuť. Proti Nitre si pripísal jubilejný stý ligový duel v červeno-čírnom drese.

„Priznám sa, že som o tom ani netušil. Zhruba týždeň predtým mi ľudia z klubu pripomenuli, že ak nastúpim, prežijem jubileum. Nečakal som, že dostanem dres. Nie je to malé číslo, ani veľké. Teším sa, že mi držalo zdravie a v najfutbalovejšom meste som mohol odohrať toľko zápasov. Verím, že ešte nejaké pridám (úsmev),“ uviedol rodák z Trstenej.

Dvadsaťdevätročný defenzívny stredopoliar či stopér prišiel do malého Ríma v auguste 2014 z Ružomberka. Na Liptove odštartoval svoju profesionálnu kariéru. Pod Čebraťom nastúpil v deväťdesiatich troch stretnutiach.

V priebehu štyroch rokov prežil v Spartaku Trnava pozitívne a negatívne časy, víťazstvá i prehry či pády so vzostupmi. Najkrajšia, azda, bola minuloročná – majstrovská sezóna.

„Keď si to tak premietnem od začiatku, je toho veľa. Nielen v lige, ale tiež v Európe, predkolách, teraz skupina... Nezabudnuteľná minulá sezóna. Je veľa pekného, k tomu som nosil kapitánsku pásku na ľavom rukáve. Som rád, že som zažil takéto chvíle. Nie som už najmladší, ak by sa podarilo vyhrať niečo ďalšie, poteším sa. Najdôležitejšie je ale zdravie,“ prízvukuje Lukáš Greššák.

Pri takomto množstve duelov sa núka otázka, na ktorý z nich spomína najradšej. „Ťažko vybrať jeden. Najkrajšie sú, samozrejme, víťazné. Najviac tie proti Slovanu, najväčšiemu rivalovi. Do tejto kategórie musím zaradiť všetky minuloročné, ktoré nás vyšvihli na prvé miesto,“ pokračuje Greššák.

Jubileum prišlo v osemstom súboji Spartaka Trnava v Slovenskej lige od roku 1993. Andeli privítali doma Nitru, s ktorou, po dvoch góloch v nadstavenom čase, prehrali 2:3.

„Na tento zápas asi nikdy nezabudnem. Takto si prehajdákať tri body v posledných sekundách a takými gólmi...“ povzdychol si.

Európska jeseň sa blíži k svojmu záveru. Do jej konca zostávajú dve domáce konfrontácie. Ligová proti Trenčínu a derniéra v Európskej lige s Fenerbahce Istanbul.

„Budem ju hodnotiť kladne, napriek tomu, že vo Fortuna lige nie sú naše výsledky pozitívne. Vedel by som si predstaviť o sedem bodov viac, bolo by to iné. Myslím, že sme na ne aj mali. V ostatných stretnutiach sme strácali body v závere, čo mrzí najviac. Pozerajme sa na jeseň z pohľadu Európskej ligy. Pre všetkých ide o niečo nové. Kto by zo slovenských hráčov nechcel hrať v takejto súťaži? Už len prebojovať sa so slovenským tímom do skupiny nie je jednoduché. Máme na čo spomínať. Na 85 % je jesenná časť pre nás pozitívna,“ zdôraznil Lukáš Greššák.

Lukáš oslávi na konci januára tridsiate narodeniny. Kontrakt v Trnave mu vyprší po aktuálnom ročníku. Čo si želá do najbližšieho obdobia?

„Máme dobre našliapnuté v Slovnaft Cup-e, aj keď v tejto fáze zostali ťažké mužstvá. Bolo by pekné, keby dokážeme zvíťaziť v tejto súťaži. Je to náš cieľ, keďže v lige to nejde podľa predstáv. Zopakujem, hlavne, aby som bol zdravý a pomáhal výkonmi spoluhráčom na ihrisku,“ uzavrel Greššák.

Z momentálneho kádra je po ľavom obrancoviMatúšovi Čonkovi a stopérovi Martinovi Tóthovi len tretím aktívnym ligovým stovkárom.

aktuálne na spartak.sk