Tambe oficiálne hráčom Trnavy

Tambe oficiálne hráčom Trnavy

V piatok popoludní sa Robert Ndip Tambe upísal na dva roky Spartaku Trnava. Zmluvu podpísal za prítomnosti prezidenta klubu Dušana Keketiho st., generálneho manažéra Viktora Blažeka a svojich dvoch agentov. 22-ročný útočník je po Kadlecovi, Bellovi a Ježovi štvrtou zimnou posilou „bílích andelov“.

Kamerunský útočník naposledy pôsobil v štvrtej poľskej lige v klube LZS Piotrówka. V Trnave sa objavil už v novembri, keď odohral dva zápasy za juniorku.

„Bolo to veľmi korektné zo strany jeho manažérov. Robert nás presvedčil po dvoch skúškach. S mužstvom absolvoval dve sústredenia v Piešťanoch a Prahe. Myslím si, že ukázal, že patrí do prvého mužstva,“ vyjadril sa generálny manažér klubu Viktor Blažek.

Tambe zasiahol od začiatku prípravy do každého zápasu. Po štyroch odohratých zápasoch má na konte dva strelené góly a tri asistencie.

„Cítim sa výborne, som šťastný a poctený, že môžem byť v Trnave. Teším sa z toho, že sme dospeli k dohode. Chalani ma v kabíne dobre prijali. Dúfam, že sa moja forma bude zlepšovať. Trnava je mojím druhým domovom,“ povedal spokojný útočník.

Kamerunčan má pred sebou zaujímavú výzvu. Prezident klubu Dušan Keketi st. mu v prípade piatich ligových gólov sľúbil dva páry nových kopačiek.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk