Ťažké zápasy dorastencov so Žilinou, žiaci si zmerali sily s rovesníkmi zo Senice

Ťažké zápasy dorastencov so Žilinou, žiaci si zmerali sily s rovesníkmi zo Senice

Dorastenci si zmerali sily so súpermi zo Žiliny. Žiaci hrali cez víkend zápasy proti záhorákom zo Senice.

FC Spartak Trnava U19 - MŠK Žilina U19 0:0
Spartak: Vantruba - Juriš, Štrba, Polák, Lošonský - Pavlovčík, Jirka, Bango (C) - Zolvík (87. Benca), Vangel (64. Halmo), Lauko (77. Jašúrek)
Žilina: Kňažovič - Majdan, Pobijak (C), Minárik, Chríbik - Dybala, Fujak (90. Rokyčák), Krela - Sluka (76. Košťál), Sokol (66. Suľa), Gerebenits

Jozef Brezovský (tréner Spartaka U19): "Zápas veľmi dobrej úrovne, ku ktorej prispeli oba tímy. Vedeli sme, že súper je veľmi dobre organizovaný a má kvalitu. Od začiatku zápasu sme chceli napádať súpera na jeho polovičke a to sa nám aj darilo. Získavali sme loptu skoro a vo výhodnom priestore. Veľmi dobre nám hrali v krídelnom priestore Lauko a Jirka, ktorí svojim pohybom dokázali vytvoriť priestor pre ďalších nabiehajúcich hráčov a dobre ich podporovali Bango s Pavlovčíkom. V obrane vynikajúco riešili situácie Andrej Štrba a Jozef Polák (stopéri). Žilina bola veľmi nebezpečná so štandardných situácii, kde naozaj družstvo podržal Martin Vantruba. V tomto zápase sme konečne ukázali viac smerom dopredu a veľa práce urobili Kiko Vangel a Lukáš Zolvík. Vypracovali sme si viac šancí ako súper, bohužial tomuto zápasu chýbali len góly. Vzhľadom na priebeh zápasu, je škoda že sme stratili 2 body. "
Poradie: 8. miesto, 20 bodov, skóre 21:18

MŠK Žilina U17 - FC Spartak Trnava U17 6:2 (4:0)
Góly: 4., 9., 40. a 62. Gerebenits, 7. Rokyčák, 53. Suľa - 54. a 70. Sekera
Žilina: Petráš - Majdan, Kočiš (40. Suľa), Dybala, Múdry, Kopas (C), Rokyčák, Ďuriš (40. Majerčík), Mlynár, Gerebenits, Sluka
Spartak: Takáč - Mihalovic (53. T.Mihálik), Tumma, Kiss, Vajda - Bros, Valach, Vida (73. Smaali) - Martinka, Sekera, Dráfi (59. Jirka)

Patrik Lipnický (tréner Spartaka U17): "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle a nekoncentrovane. Chýbala nám ponuková činnosť, potrebná agresivita, chýbal nám hlavne zápal do hry. Výsledkom toho boli tri inkasované góly po našich veľkých chybách v defenzívnej činnosti. Celkovo sme prvý polčas ukázali iba náznaky nášho optimálneho výkonu. Druhý polčas sme sa výrazne herne zlepšili a prispeli tak k celkovo veľmi dobrej kvalite zápasu. V úvode druhého polčasu sme si vypracovali dobré príležitosti, gólovo sa na súpera dotiahnuť. Nedokázali sme ich však premeniť. Efektívne hrajúci domáci nás naopak trestali za skoro každú chybu a zvýšili svoje vedenie. Aj za nepriaznivého stavu sme sa snažili hrať naplno až do konca a dvomi gólmi sa nám podarilo čiastočne skorigovať výsledok. Proti najlepšiemu družstvu v súťaži sme sa určite chceli prezentovať lepším výkonom a výsledkom, žiaľ potrebné spartakovské srdce sa v našom prejave začalo objavovať až vo fáze, keď už bolo o výsledku v podstate rozhodnuté."
Poradie: 7. miesto, 26 bodov, skóre 26:25

MŠK Žilina U16 - FC Spartak Trnava U16 1:0 (0:0)
Gól: 74. Dávidík
Žilina: Ihnaštin - Marčan, Labaj (C), Tomka, Kopásek - Mišenko, Greguš (41. Farský), Nemčík (69. Brezina - Goljan (60. Jackuliak), Hundák (49. Chromek), Dávidík
Spartak: Horváth - Mihálek, Petráš, Michalička, Babják (73. Koricina) - Strmenský, Baranovič, Kopšík (57. Kolenič) - Várady (59. Horvát), Daniel, Gono

Róbert Ovad (tréner Spartaka U16): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, v ktorom sme boli viac ako vyrovnaným súperom a miestami sme boli lepší. Domáci sa prezentovali kombinačným futbalom, do zakončenia sa však dostávali minimálne, vytvárali si len náznaky príležitostí. My sme velmi dobre pracovali v obrane a v strednej zóne, kde sme zachytávali súperovú kombináciu a prechádzali do protiútokov. Žiaľ ani jeden sa nám nepodarilo premeniť na gól, chýbala nám vačšia kvalita vo finálnej fáze. Bol to zápas o jednom gole, ktorý sa
podarilo streliť súperovi, po našej chybnej rozohrávke. Paradoxne tomu predchádzala naša velká šanca, kedy po vynikajúcej kolmej prienikovej prihrávke medzi stopérov sa ocitol náš hráč pred brankárom, ktorý ho však vychytal. Podľa priebehu zápasu sme si zaslúžili minimálne nerozhodný výsledok."

Poradie: 9. miesto, 17 bodov, skóre 17:20

FC Spartak Trnava U15 - FK Senica U15 0:0
Spartak: Rehák - Durdy, Žitný (C), Kozák, Lovász - Grík (67. Brodziansky), Bindics, Nebyla - Burian (56. Benovič), Csáno, Zedek (47. Repa)
Senica: Vrzala - Javorský, Horniak, Parma (C), Orság, Bašista, Mička, Jedinák, Želonka, Kadlic (68. Meliš), Giľák

Eduard Vilčinský (tréner Spartaka U15): "
Proti fyzicky a organizovane dobre pripravenému súperovi sme boli veľmi málo aktívni - najmä v hre bez lopty. Nefungoval nám prvý dotyk a mali sme pomalšiu reakciu pri prechodových fázach a odrazených loptách a to spôsobilo, že sme sa okrem individuálnej akcii Zedeka nedostali ku gólovej šanci. Niektorými zbytočnými chybami sme naopak pustili súpera do nebezpečných akcii. Musíme pracovať v tréningovej príprave ďalej na rýchlejšej kombinačnej hre proti zabezpečenej obrane a z tohto ťažkého zápasu si zobrať ponaučenie do budúcna."
Poradie: 1. miesto, 40 bodov, skóre 64:4

FC Spartak Trnava U14 - FK Senica U14 4:2 (3:0)
Góly: 12. Sekera, 16. Drobena, 24. a 43. Stanek - 61. a 68. Ligás
Spartak: Paulen - Ševčík, Balažovič, Mego, Filkorn - Ďurina (C), Belko (35. Slimák), Záhumenský (21. Talamon) - Stanek, Drobena (55. Koberčík), Sekera (46. Haraj)
Senica: Chopovský - Jablonický, Buchel (36. Plott), Liška (36. Drozda), Rampáček - Halaj, Ligás, Fila - Vyletel (C), Šúrek (48. Bocko), Buchel

Roman Šulek (tréner Spartaka U14): "Zápas výbornej úrovne z oboch strán. Obidve družstvá sa snažili hrať futbal a to je v tejto kategórii dôležité. V útočnej fáze sme boli veľmi efektívny, keď sme premieňali šance na góly. Za stavu 4:0 a po prestriedaní sme poľavili v nasadení a bojovnosti, čo sa nám vypomstilo. Víťazstvo teší nad silným súperom,ale treba ďalej tvrdo pracovať na odstránení nedostatkov v našej hre."
Poradie: 3. miesto, 33 bodov, skóre 63:12

FK Senica U13 - FC Spartak Trnava U13 1:8 (0:4)
Góly: 22. Koprna (vlastný), 56. Bogdalík - 3. Tomovič, 24. Cesnek, 29. Weisenpacher (11m), 42. Jasovský, 51. Kotlár, 52. Kukuč, 52. Fiala
Spartak:
Zostava 1: Trník-Adamkovič, Hrčka, Fiala-Blaško- Jasovský, Mišo, Weisenpacher (Pomšahár, Strečanský, Ševeček)
Zostava 2: Žbodák- Chynoradský, Petráš, Kukuč- Karhan- Kotlár, Tomovič, Štrbka (Cesnek, Hačko, Javorek)

Ľuboš Benkovský (tréner Spartaka U13): "Počas celého zápasu súper vyčkával na polovici a snažil sa hrať na rýchle protiútoky. Našou úlohou bolo vytvárať si voľné priestory v obrannom bloku súpera a zároveň okamžite po strate, loptu odoberať súperovi. Neustálym výberom miesta sa nám postupne otvárali priestory, kde prichádzali prihrávky a následným riešením situácií jeden na jedného sme sa často dostávali ku streľbe. Súper príležitostne vyrážal do spomínaných rýchlych protiútokov, skórovať sa mu nepodarilo. Dobrou medzihrou sme väčšiu časť zápasu kontrolovali a súpera minimálne púšťali k našej bráne."
Poradie: 2. miesto, 36 bodov, skóre 162:47

FK Senica U12 - FC Spartak Trnava U12 10:3 (5:3)
Góly Trnavy: 5. Blaško, 10. Kalivoda, 11. Nagy
Spartak:

Marián Hýbela (športový riaditeľ mládeže - tréner kategórie bol odcestovaný): "
Prvý polčas sa hral na oboch ihriskách svižný futbal charakteristický množstvom nepremenených šancí. V druhom dejstve sme v nepresnej koncovke pokračovali, čerešničkou bola zahodená penalta, naopak efektivita domácich bola na vysokej úrovni. Pod výsledok sa podpísala kondičná nepripravenosť našich hráčov viditeľná hlavne v 2. polčase, nepresná a zbrklá rozohrávka brankára, z čoho pramenilo niekoľko šancí súpera. Kategória však v sebe skrýva obrovský potenciál, ktorý len treba rozvíjať kvalitným tréningovým procesom."
Poradie: 8. miesto, 22 bodov, skóre 130:110


aktuálne na spartak.sk