Juniori Spartaka prežívajú ideálny záver tohto roka. V predchádzajúcich piatich dueloch nestratili ani bod.

Zverenci Vladimíra Ekhardta odštartovali sériu víťazstiev súbojom s Bánovcami nad Bebravou, ktorým nasúkali sedem gólov. Následne zdolali Zlaté Moravce - Vráble B, Gabčíkovo, Lednické Rovne a naposledy i Topoľčany. V spomínaných zápasoch nastrieľali 22 presných zásahov a len dva inkasovali. V kabíne tak, aktuálne, prevláda pozitívna nálada.

"Presne tak, darí sa nám výsledkovo a najmä herne. Chceme sa doma rozlúčiť víťazstvom. Následne urobíme všetko preto, aby sme sa v zime pripravili čo najlepšie na odvetu. Súťaž bude nesmierne náročná, pretože vypadne minimálne päť až šesť mužstiev," ozrejmil tréner Ekhardt.

Po nevydarenom úvode prešla juniorka z trnavskej Lokomotívy na ihrisko Červeníka, kde v doterajších štyroch stretnutiach ani raz nezaváhali. Piaty, zároveň posledný v tomto roku, ich čaká v nedeľu, keď privítajú hráčov Šale.

"Dávali sme sa dokopy, chalani si zvykali na určitý herný štýl. Výraznou mierou nám pomáhajú i futbalisti z áčka, zo širšieho kádra. Prechod do Červeníka nám vyšiel, je tam výborné prostredie aj ihrisko. Cítime sa tam ako doma," netají spokojnosť Vladimír Ekhardt.

Tabuľkovo privíta šiesty celok dvanásty. Od seba ich delí osem bodov. Futbalisti Šale zaváhali v ostatnom domácom stretnutí s Novými Zámkami.

"Súper vyhral štyri súboje vonku, má 19 bodov, takže na súperových ihriskách sú lepší ako doma. Musíme sa pripraviť, že budú čakať pred vlastnou šestnástkou a hrať na brejky ako doteraz. Verím, že sa s tým vysporiadame a podarí sa nám prelomiť obranný val, aby sme mohli ísť za víťazstvom," uzavrel kormidelník Ekhardt.

Po Šali čaká juniorov už iba výjazd na pôdu Galanty. Duel má v nedeľu v Červeníku výkop o 10.30 hod.