Tomáš Brigant: Prešov? Podobný duel ako s Nitrou. Verím, že budeme úspešní

Tomáš Brigant: Prešov? Podobný duel ako s Nitrou. Verím, že budeme úspešní

Zverenci Nestora El Maestra sa v sobotu predstavia v Poprade, kde nastúpia proti "domácemu" Prešovu. Do stretnutia pôjdu pozitívne naladení, keďže ostatný duel s Nitrou zvládli otočiť v hodine dvanástej. "Víťazstvo nám veľmi pomohlo, najmä po psychickej stránke. Chceli sme vyhrať. Sme radi, že sa to podarilo," uviedol krídelník Tomáš Brigant.

V minulej sezóne nastúpili andeli proti koňarom v troch dueloch. Boli to vôbec prvé stretnutia po troch sezónach, počas ktorých pôsobili Prešovčania v druhej lige. Vo všetkých prípadoch zvíťazil Spartak, svojmu súperovi nastrieľal deväť gólov a len jeden inkasoval.

"Očakávam náročný zápas. Síce nie až tak ako proti Nitre, ale Prešov má, tradične, veľmi dobrú obranu. Proti nám sa o ňu určite pokúsia," zdôraznil tréner El Maestro.

Tridsaťštyriročný kormidelník sa spolu so svojimi hráčmi pred súbojom s Prešovom predstavil na pôde Sv. Petra. Spartakovci duel zvládli a po víťazstve 8:1 postúpili do ďalšieho kola. To, proti komu nastúpia, sa dozvedia v pondelok, keď sa vyžrebujú dvojice.

"(Úsmev). Vždy je lepšie vyhrať ako prehrať. Pre pohodu a sebavedomie v tíme však bolo víťazstvo proti Nitre lepšie. Predtým sme prehrali dve stretnutia po sebe, takže to je pre nás pozitívny moment," uviedol ďalej Nestor.

Z historického hľadiska pôjde o stošiesty duel v najvyššej slovenskej súťaži. Bilanciu vedie jasne Spartak, ktorý získal tri body v štyridsiatich šiestich zápasoch. Prešovčania vyhrali o desať duelov menej. Body sa delili v dvadsiatich troch súbojoch.

"Určite nás nečaká jednoduchý súper. Prešov vie hrať futbal. Nikto sa nikdy ešte neporazil sám. Očakávame ťažký duel, zavrú sa v šestnástke a budú brániť. Máme kvalitu na to, aby sme ich zdolali a priviezli domov tri body," myslí si brankár Martin Vantruba.

Tabuľkovo privíta ôsmy celok tretí. Delí ich od seba sedem bodov. Zaujímavosťou zostáva, že hráči Prešova v tejto sezóne na „domácej pôde“ v Poprade ešte nezvíťazili. V troch súbojoch ťahali za kratší koniec proti Slovanu a Nitre, so Senicou remizovali 2:2.

"Bude to podobné stretnutie ako proti Nitre. Prešov bude dôrazný v obrane a hrať na rýchle protiútoky. Keď však zvládneme našu defenzívu na sto percent, verím, že minimálne jeden gól dáme a budeme úspešní," vyjadril sa Tomáš Brigant, ktorý sa v poslednom ligovom dueli zaskvel vyrovnávajúcim gólom.

Červeno-čírni majú pred sebou do konca mesiaca tri anglické týždne, počas ktorých ich čakajú zápasy v sobotu a stredu. Po Prešove nastúpia doma proti Moravciam, následne v Senici, po ktorej sa predstavia opäť v Slovenskom pohári.

"Nie som s tímom dlho, takže neviem, ako na to budú chalani reagovať. Osobne mám dva zápasy za týždeň rád, najmä rytmus. Je to zaujímavejšie a medzi jednotlivými duelmi zostáva málo času. Každý hráč, ktorý chce hrať na najvyššej úrovni, sa tam dostane aj vďaka anglickým týždňom," povedal na záver Nestor El Maestro.

To, ako si andeli poradia v stretnutí s Prešovom, sa dozvieme v sobotu od 19.00 hod.

aktuálne na spartak.sk