Nedeľa 4.9. nie je iba dňom reprezentácie, ale i juniorky Spartaka Trnava, ktorá si „doma“ v Červeníku zmeria sily s Banskou Bystricou. Súboj siedmeho kola druhej ligy západ má výkop tradične o 10.30 hod.


Zverenci Mariána Šarmíra majú za sebou dva zápasy, v ktorých sa tešili z troch bodov. Prelomili tak nepríjemnú štvorzápasovú sériu bez víťazstva. Súboj v Novom Meste nad Váhom bol zlomový, víťazstvo 1:0 juniori potvrdili vo Svätom Juri. Nováčika zdolali 3:1.

"S bodmi sme spokojní. V Novom Meste to chalani zvládli výborne po taktickej stránke, podali disciplinovaný výkon. Išli sme tam s jednoznačným cieľom vyhrať a to sa nám podarilo. Zaslúžia si pochvalu. Vo Svätom Juri sme odohrali skvelý prvý polčas, po ktorom mohlo byť 4:0. Žiaľ, ako býva zvykom, nevyužili sme vyložené príležitosti, začali sa trápiť a súper dokázal streliť gól. Chvalabohu, zvládli sme to. Verím, že nám víťazná vlna vydrží čo najdlhšie," želá si tréner Marián Šarmír.

V poslednom období sa vo výbornom svetle ukazuje stredopoliar Filip Tomovič, ktorý sa v lete vrátil do Spartaka Trnava. Vo Svätom Juri to bol práve on, kto na konci zápasu dvomi gólmi rozhodol o troch bodoch.

"Víťazstvá nám dodali potrebné sebavedomie. Nálada je oveľa lepšia ako po prvých troch kolách, kde sa nám nedarilo herne, trápili sme sa strelecky a výsledkovo. Verím, že nadviažeme na uplynulé výkony. Musíme sa odpichnúť z druhej polovice tabuľky," uviedol Tomovič.

Dukla Banská Bystrica je po šiestich kolách na desiatom mieste tabuľky. Na konte má tri remízy a rovnaký počet prehier. Hráči Ľubomíra Faktora sa strelecky trápia. Strelili iba päť gólov a o deväť viac inkasovali.

"Nečaká nás nič jednoduché. Majú skúsených hráčov. Sú tretí od konca, budú sa chcieť proti nám chytiť. Na súpera sa však nepozeráme. Myslím si, že kombinačná hra by na nich mohla platiť, snáď sa nám podarí streliť rýchly gól," pokračuje Filip Tomovič.

Červeno-čírni sú po dvoch víťazstvách, remízach a prehrách na siedmej priečke. V priebehu týždňa odohrali na tréningovom ihrisku modelovaný zápas s hlavným mužstvom Spartaka. Duel sa skončil 1:1. Výsledok však nebol podstatný.

"Všetci šiesti, ktorí nastúpili, sa nestratili. Podali kvalitný výkon. Po určitom tréningovom napredovaní nevidím dôvod, prečo by niektorí nemohli ísť do zimnej prípravy s áčkom. Tréner Karhan sa takisto vyjadril pozitívne na ich adresu," uviedol tréner Šarmír.

V uplynulej sezóne na seba mužstvá narazili v troch prípadoch. Banská Bystrica zvládla oba domáce súboje, spartakovci sa radovali „doma“ v Červeníku.

"Hráme doma, velí nám vyhrať. Urobíme pre to všetko. Majú nové mužstvo, je to kvalitný súper. Dve víťazstvá nám pomohli po psychickej stránke, ideme vyhrať," dodal na záver Marián Šarmír.

Duel má v Červeníku výkop v nedeľu 4.9. od 10.30 hod.