Tóth vošiel do klubu spartakovských stovkárov: Viac ma teší, že sa darí mužstvu

Tóth vošiel do klubu spartakovských stovkárov: Viac ma teší, že sa darí mužstvu

Martin Tóth si v Spartaku prešiel mnohým. Zažil vzostupy, pády, ale i anabázu v juniorke. Napriek všetkému si na konci jesene odkrútil jubilejný stý zápas v drese Spartaka Trnava.

Do malého Ríma prestúpil v roku 2013 z českého Slovana Liberec. V priebehu štyroch rokov hral pod viacerými trénermi, ktorí ho využívali na rôznych postoch v defenzíve. Operoval na pravom kraji obrany, defenzívnom záložníkovi a aktuálne zastáva svoju pozíciu stopéra.

"Teším sa z toho, že som v klube ako je Spartak Trnava odohral toľko zápasov. Som na to hrdý. Želám si, ak mi to zdravie dovolí, aby som aj naďalej mohol čo najdlhšie hrať futbal," povedal Tóth.

Po nástupe trénera Nestora El Maestra skúsený univerzál pookrial. V aktuálnej jeseni patril k najvyťaženejším hráčom andelov. Z devätnástich stretnutí nehral v piatich.

"Jeseň hodnotím ako výbornú. Darilo sa nielen celému tímu, ale tiež jednotlivcom. Je z toho zaslúžené prvé miesto. Priznám sa, že informáciu o mojom stom zápase som sa dozvedel až po zápase s Prešovom. Človeka to poteší. Viac ma teší, že sa darí mužstvu," pokračuje typicky skromne futbalista, ktorý na ihrisku nevypustí jediný súboj.

Dokopy si pripísal 1 192 minút. Radoval sa z jedného presného zásahu, ktorý strelil na pôde Ružomberka. Bol jeho premiérovým v červeno-čírnych farbách.

"Z osobného hľadiska sa taktiež teším, že som dostal dostatok priestoru a mohol trénerovi dokázať, že sa môže na mňa spoľahnúť. Dúfam, že som nesklamal (úsmev)," doplnil Foďo, ako ho volajú spoluhráči a kamaráti.

Sto zápasov je veľká porcia. Napriek tomu najlepší nemá. Užil si všetky.

"Skôr bol jeden špeciálny. Začal sa u mňa na Slovane a skončil v nemocnici na Kramároch s tým, že si na nič nepamätám (smiech)," reagoval vtipne na otázku o najlepšom stretnutí Martin Tóth.

Najkrajšie sviatky roka bude tráviť v kruhu najbližších v pokojnej atmosfére.

"Budeme spolu s rodinkou, so snúbenicou Barborkou a našou dcérkou Nathalie," uzavrel Tóth.

Tridsaťjedenročný futbalista sa v kabíne so spoluhráčmi opäť stretne štvrtého januára. Druhú stovku v drese Spartaka načne 17. februára. Andelov čaká po zimnej pauze súboj na pôde Zlatých Moraviec.


aktuálne na spartak.sk