Traja mládežníci dostali výborný impulz, trénovali pod El Maestrom

Traja mládežníci dostali výborný impulz, trénovali pod El Maestrom

Motivačná spolupráca medzi mládežou a hlavným mužstvom vznikla počas tejto jesene. Už skôr si tréningovú jednotku s áčkom andelov vyskúšali Nebyla a Kiss.

V strede tohto týždňa sa podobné privilégium dostalo do nôh trojici Lukáš Csáno, Ivan Mesík (U17) a staršiemu dorastencovi Danielovi Martinkovi.

"Bolo to veľmi dobré. Cítil som motiváciu ukázať sa. Chalani trénujú rýchlejšie, agresívnejšie a viac dostupujú. Snažil som sa zobrať si čo najviac. Hráči boli fyzickejší a vďaka skúsenostiam o myšlienku dopredu. Nemali problém mi pomôcť, vzali ma medzi seba. Najviac som sa rozprával asi s Borisom Godálom, ktorý ma spolu s Lukičom viezli na ihrisko. Išlo o veľkú skúsenosť, ukázalo mi to, na čom musím určite popracovať. Verím, že som zanechal na tréneroch dojem," vyjadril sa Lukáš Csáno.

Dorastenci Spartaka absolvovali s hlavným mužstvom plný tréning. V úvode mali rozcvičku s kondičným trénerom a následne rôzne cvičenia s trénermi. Takáto cesta je najmä o signály a motivácií pre ostatných, aby na sebe neustále pracovali.

"V prvom rade sa chcem za túto možnosť poďakovať. Je to veľmi dobrý podnet pre všetkých futbalistov našej mládeže. Viem, že si podobnú šancu zaslúžia viacerí. V budúcnosti sa k ním dostane. Som potešený prístupom samotných hráčov áčka, mládežníkov prijali za rovnocenných a od prvej chvíle sa k ním správali priateľsky. Brali ich ako spoluhráčov. Osobne si vážim i prístup trénera El Maestra. Touto cestou sa chceme uberať aj v budúcnosti. Máme veľa talentovaných futbalistov, čo dokazuje obrovský záujem zo zahraničných klubov. Napriek tomu, že sme realisti, boli by sme veľmi radi, keby sa nám podarí vychovať čo najviac kvalitných hráčov pre hlavné mužstvo Spartaka Trnava," uviedol manažér mládeže Marián Černý.

Andeli chcú v podobnej spolupráci pokračovať i naďalej. Už čoskoro sa trénovania so seniormi dočkajú ďalší mládežníci.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk