Tréner Látal: Domáci sú veľký favorit. Rada: Nebudeme sa báť

Tréner Látal: Domáci sú veľký favorit. Rada: Nebudeme sa báť

Andeli pricestovali na Balkán skromne. Cieľ majú jednoznačný, proti favoritovi uhrať taký výsledok, aby mali o čo v malom Ríme hrať.

O úvodný duel na Štadióne Rajka Mitiča či srbskej Marakany je eminentný záujem. Miestni ho po postupe Zvezdy prezentovali za jeden z najdôležitejších súbojov aktuálnej sezóny. Očakáva sa návšteva zhruba 30 tisíc fanúšikov. Z Trnavy sa vypravilo okolo štyristo priaznivcov. Na horúcej pôde nečaká Spartak nič jednoduché.

„O prostredí vieme. Domáci fanúšikovia sú fantastickí. Hráči majú pred sebou ťažkú úlohu, pretože atmosféra je tu vyhlásená. Samozrejme, nemáme čo stratiť. Prišli sme bojovať o čo najlepší výsledok. Nie sme pod tlakom. Chalanom som povedal, aby si to užili. Podobné stretnutia sú pre nás sviatkom,“ uviedol tréner Radoslav Látal na predzápasovej tlačovej konferencii.


Spolu s ním sa jej zúčastnil stredopoliar Jakub Rada. Z dvadsaťčlennej výpravy má prostredie zmapované Erik Grendel, ktorý pred ôsmimi rokmi na rovnakom štadióne hral. So Slovanom dokázal postúpiť. Bola to jeho premiéra naprieč Európou. Pri víťazstve 2:1 prihrával na rozhodujúci gól.

"Zvezda je favorit, o tom sa nemusíme baviť. Vlani hrali skupinu v Európskej lige. Mužstvo zostalo pokope, vedia, čo majú hrať. My môžeme prekvapiť, už sme to dokázali proti Legii. Ideme do dvojzápasu s pokorou, kožu lacno nepredáme. Chceme uhrať dobrý výsledok, aby sme doma vypredali štadión," reagoval Erik.

Červeno-čírni si „Marakanu“ otestovali v pondelok večer, keď absolvovali predzápasový tréning. Po viacerých menších problémoch sú hráči fit. Pripravení bojovať.

„Štadión je krásny, má svoje kúzlo. Cítiť z neho kus histórie. Ako už hovoril tréner, vieme, aká atmosféra nás čaká. Všetci sa tešíme, nebudeme sa báť. Prišli sme uhrať čo najlepší výsledok,“ prízvukuje Rada.


Domáca Superliga má, podobne ako Fortuna liga, za sebou tri kolá. Crvena Zvezda je, zatiaľ, stopercentná. Nestratila ani bod. Naopak, spartakovci si z troch pripísali tri body.

„Výsledky nie sú ideálne, napriek tomu je atmosféra v poriadku. Liga majstrov je úplne iná súťaž. Máme obrovskú motiváciu, sme namotivovaní a chceme sa pobiť o pekný rezultát,“ pokračuje Jakub Rada.

Futbalisti kormidelníka Milojeviča si na ceste do tretieho predkola poradili s lotyšským celkom Spartaks Jurmala a následne i litovským Suduva Marijampole. Andeli vyradili Zrinjski Mostar a poľskú Legiu Varšava.

„Pre mňa je Zveda veľký favorit. Chceme sa pobiť o čo najlepšiu šancu do odvety. V tomto momente nevnímam výhodu, že hráme prvý zápas vonku,“ zdôraznil Látal.

S výpravou cestovala tiež najnovšia akvizícia Marek Bakoš. Duel sa v utorok hrá od 20.30 hod. Spartak nastúpi v netradičných - zelených dresoch.


Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk