Juniori Spartaka Trnava majú pred sebou finálnu časť zimnej prípravy. Komentármi trénera Mariána Šarmíra sme nazreli do ich kabíny.

Červeno-čírni majú za sebou šesť prípravných duelov, v ktorých zaznamenali štyri víťazstvá a po jednej remíze a prehre. Skóre hovorí v ich prospech, dvanásť gólov strelili a sedem inkasovali.

"V januári sme sa nepozerali na výsledky, dôležité boli najmä individuálne výkony nových hráčov a kondičná stránka mužstva. Na herný prejav budeme prihliadať v tomto mesiaci a v prvých týždňoch súťaže," uviedol tréner Marián Šarmír.

Od začiatku prípravy prešla juniorka Spartaka viacerými zmenami. Káder opustilo niekoľko opôr, ligovému volaniu neodolali Ujlaky, Richnák, Yao i Bališ. Dzíbela odišiel do Veľkého Medera. Z úvodnej tridsiatky hráčov sa vyselektovalo šestnásť.

"Ujlaky s Yaom odišli do Zlatých Moraviec, z čoho mám radosť, pretože si zahrajú najvyššiu súťaž. Rovnako Boris Bališ v Senici. Richnák sa dávnejšie vyjadril, že ho opätovné zaradenie do juniorky sklamalo, odišiel do Serede. Dzíbela bol veľmi dobrý do kabíny, bude chýbať, ale na to sú ostatní, aby ho dokázali nahradiť. Oslabili sme sa, no taký je futbal, chalani sa chceli výkonnostne posunúť a to sa im, verím, podarí," objasnil Šarmír, ktorý ďalej prezradil, že z novicov dostali zmluvu Cíferský, Magdolen, Otrísal, Sedlák, Bielik a Čeredničenko.

Práve 21-ročný krídelník z Ukrajiny sa ukazuje ako perspektívny hráč do budúcnosti. V piatich zápasoch strelil dva góly a mužstvu pomohol k pozitívnym výsledkom.

"Je to veľmi kvalitný, dynamický futbalista. Patrí k hráčom, o ktorých môžem povedať, že bude pre Spartak Trnava posilou," myslí si Marián Šarmír.

Novou tvárou v tíme mal byť aj dvanásťgólový, najlepší strelec druholigovej Hanisky Romulo. Pre problémy s vízami sa však jeho príchod nateraz odkladá. Zdravotný stav sa zlepšuje Deketovi, s mužstvom absolvoval pár výklusov. Do kádra juniorov sa vrátil Traore, jeho budúcnosť je neistá.

"Deket chodí do posilňovne, ale je ďaleko od toho, aby sa plnohodnotne vrátil. Myslím si, že skôr ako v máji sa na ihrisku neukáže," povedal Šarmír.

Zverencov Mariána Šarmíra čakajú do konca februára posledné dve prípravné stretnutia. V sobotu osemnásteho sa predstavia proti Nededu a 28.2. si v generálke zmerajú sily s Račou.

"Musíme už ladiť formu na jarnú časť druhej ligy. V prvom kole nás čaká Šamorín, čo bude najdôležitejší zápas jari. Musíme ho zvládnuť. Nečaká nás nič jednoduché," uviedol na záver Marián Šarmír.

Prvé jarné kolo druhej ligy západ je na programe piateho marca. O uzavretom kádri vás budeme informovať na našom webe.