Trnava zbrojí, do útoku získala Erika Jendriška - 1. apríl

Trnava zbrojí, do útoku získala Erika Jendriška - 1. apríl

Dlhodobé gólové suchoty trnavského Spartaka by mal vyriešiť staronový útočník Erik Jendrišek. 29-ročný útočník prichádza do malého Ríma na rok a pol.

Člen širšieho kádra reprezentácie sa rozhodol rozviazať kontrakt so svojim zamestnávateľom KS Cracovia Krakov a k 1.4. sa dohodol ako amatér na zmluve so Spartakom Trnava.

Trnavu pozná veľmi dobre, v sezóne 2014/15 odohral počas jesennej časti v červeno-čírnom drese trinásť zápasov, v ktorých nastrieľal päť gólov.

„Sme veľmi radi, že sme získali hráča, ktorý má v poslednom období výbornú streleckú fazónu. Navyše prichádza do známeho prostredia. Papierovo robíme všetko pre to, aby bol už dnes trénerovi Huckovi k dispozícii na zápas v Ružomberku,“ vyjadril sa PR a event manažér Marek Ondrejka.

Práve tento zápas by bol pre Erika špecifický, keďže na Liptove začínal s veľkým futbalom.

„Áno, môžem potvrdiť, že som sa s Trnavou dohodol na zmluve. V týchto chvíľach cestujem za mužstvom do Ružomberka. V prípade, že sa podaria dotiahnuť všetky formality, som pripravený už dnes nastúpiť,“ uviedol Erik Jendrišek.

V Poľsku doteraz odohral 37 zápasov, v ktorých sa z gólu tešil trinásťkrát.

„Do Trnavy sa teším najmä na fanúšikov, samozrejme, na nový štadión a verím, že mužstvu pomôžem prebojovať sa do pohárovej Európy a v budúcich rokoch sa pobijeme o vytúžený majstrovský titul,“ povedal na záver kanonier Jendrišek.

aktuálne na spartak.sk