Spartak včera zažil ďalší výnimočný večer na Štadióne Antona Malatinského. V odvete druhého predkola proti Lokomotivu Plovdiv dokázali Trnavčania po oduševnenom výkone vyhrať 3:1, no vďaka gólu na ihrisku súpera napokon postúpili Buhari.

„Mám teraz zmiešané pocity. Sme smutní, že sme po takom skvelom výkone vypadli z Európskej ligy a nemôžeme fanúšikom priviezť súpera zvučného mena. Aj včera boli fantastickí, vytvorili neopakovateľnú atmosféru a boli naším dvanástym hráčom, za čo im ďakujem. Naším zámerom je, aby takýchto zápasov bolo čo najviac, nech majú fanúšikovia z futbalu radosť. Čaká nás dlhá cesta, ale môžeme sa teraz sústrediť na ligu a máme viac času na doladenie všetkých dôležitých detailov. Či na ihrisku alebo v klube,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Jeho slová potvrdzuje aj fakt, že červeno-čierni sa dohodli na spolupráci s reprezentantom do 21 rokov Martinom Gambošom, ktorý prichádza zo Žiliny. Talentovaný stredopoliar je žilinským odchovancom, no šesť rokov strávil v Nemecku, najskôr v Regensburgu a potom v mládežníckych tímoch TSV Mníchov 1860. Poslednú sezónu strávil v žlto-zelenom drese a práve v nedeľu pred vzájomným súbojom Žilina – Trnava si prebral trofej za Gól mesiaca, keď utešene trafil do siete Slovana Bratislava. Verme, že sa mu to podarí aj v spartakovskom drese.

„Pre Trnavu som sa rozhodol už dávnejšie. Je to skvelý klub, hrá dobrý, kombinačný futbal a na zápasoch panuje vynikajúca atmosféra. Aj mesto je pekné a mne v tejto chvíli nič viac nechýba,“ povedal po príchode 21-ročný Martin Gamboš, ktorého cieľom je presadiť sa do zostavy. „Je tu veľa výborných futbalistov, všetci chcú hrať a viem, že o miesto sa musím pobiť. Urobím všetko pre to, aby som bol pre tím prínosom. Užil som si včerajší výborný zápas proti Plovdivu. Spartak vo vysokom tempe prepínal z ofenzívy do defenzívy a tak sa dnes hrá moderný futbal. Bez toho to nejde a takýto futbal sa musí fanúšikom páčiť.“ Martin je pripravený nastúpiť už v nedeľu proti Nitre, ak ho tréner zaradí do nominácie.

„Veľmi sa teším z príchodu mladého, talentovaného a navyše slovenského hráča. Verím, že Martin sa čoskoro v tíme aklimatizuje, zabojuje o post v základnej jedenástke a z hosťovania s opciou sa stane trvalý prestup. Všetko má však vo svojich rukách. Prajem mu veľa športového šťastia a aby sa v Trnave cítil ako doma,“ povedal na margo novej posily športový riaditeľ Andrej Kostolanský, ktorý potvrdil, že toto je cesta, ktorou chce Spartak kráčať aj v budúcnosti.