Turňa: Nad ponukou zo Spartaka som neváhal. Novicmi aj Dudl či Lovat

Turňa: Nad ponukou zo Spartaka som neváhal. Novicmi aj Dudl či Lovat

Spartak doplnil káder skúsenosami i mladíckou dravosou zo zahraničia.


Matúš Turňa pri podpise kontraktu s generálnym manažérom Mariánom Černým

Po viacerých prestupoch defenzívnych pilierov andelov prišiel obranu vystuži pravý obranca Matúš Turňa. Ide o skúseného 32-ročného futbalistu, ktorý najvyššiu slovenskú súaž pozná vežmi dobre. Naposledy obliekal dres Podbrezovej, predtým Dunajskej Stredy či Banskej Bystrice.

"V sobotu večer prišla možnos pôsobi v Spartaku. Dostal som čas poradi sa s rodinou. Viac-menej išlo iba o informovanie. Neváhal som. Do zimnej prípravy som chcel vstúpi od začiatku s nový tímom. Bola to pre mňa priorita. Mal som síce aj ďalšie ponuky, ale nerád som čakal na niečo, čo by nemuselo vyjs. Trnava je skvelá vožba. Teším sa, že som tu," prízvukuje Turňa. Zmluvu podpísal do konca sezóny s následnou opciou.

V novotvoriacom sa kolektíve rýchlo zapadol. Ako tvrdí, neprišiel do úplného neznáma. Jarnú čas z pohžadu červeno-čírnych vidí pozitívne.

"Klub má vežkú futbalovú históriu. Mesto žije futbalom. Je to iné ako v Podbrezovej. Ide pre mňa o výzvu a posun v kariére. Na jar je o čo hra. Máme pred sebou boj o prvú šestku a v slovenskom pohári. Myslím si, že je to pozitívne. Budem sa snaži podáva čo najlepšie výkony. Niektorých chalanov v kabíne som poznal už skôr. Som si istý, že nám to spolu pôjde," doplnil Matúš Turňa. Na drese bude nosi číslo 2.


Václav Dudl

Okrem Kulhánka aj Dudl

Spartakovci lovili po druhý raz v Sparte Praha. Jiřího Kulhánka doplní z pražskej Sparty talentovaný a perspektívny žavý obranca Václav Dudl. Devätnásročný futbalista je zároveň reprezentantom českého mužstva do 19 rokov. Okrem materského klubu si prešiel hosovaniami v Táborsku i Vlašimi. V malom Ríme zotrvá do konca ročníka 2018/2019.

"Hosovanie v Trnave si vežmi cením. Chcel by som sa prebojova do základnej zostavy, čo ale nebude vôbec jednoduché, keďže všetci chalani chcú hra. Verím, že to bude vežká skúsenos. Teším sa na majstrovské zápasy. Vždy mi v príprave najviac chýba práve ich atmosféra. So Spartakom budeme bojova o čo najlepšie výsledky," vyjadril sa Dudl.


Lucas Lovat

Posila z Brazílie

Trojicu nových tvárí v kádri uzatvára zaujímavý Brazílčan Lucas Lovat. Naposledy hájil farby brazílskeho celku Avaí FC. Rovnako ako Dudl, aj on prichádza bojova o žavý kraj obrany. Všetky tri nové posily môžu fanúšikovia vidie v akcii už túto sobotu. Andeli nastúpia na umelej tráve v Považskej Bystrici proti Liptovskému Mikulášu.

aktuálne na spartak.sk