UŽ O DVA DNI: O najväčšie derby je veľký záujem. Pripravených veľa zápasových aktivít

UŽ O DVA DNI: O najväčšie derby je veľký záujem. Pripravených veľa zápasových aktivít

O dva dni to vypukne. Presne v sobotu o 15.30 na Štadióne A. Malatinského - City Arena. Na Slovensku nie je väčšieho derby ako Spartak - Slovan. Na štadióne bude výborná atmosféra, pripravených je niekoľko zápasových aktivít.

Už niekoľko dní žije Trnava sobotným derby. Ešte viac ho umocňuje líderská pozícia andelov v tabuľke a výborný výsledok prvého zápasu (1:1) semifinále Slovnaft Cupu na bratislavskom Slovane. Očakáva sa návšteva určite cez 10-tisíc divákov, návrat na tribúny ohlásil aj "kotel" na severnej tribúne. Už vo štvrtok popoludní bolo fuč 8-tisíc lístkov!

Tie sú stále až do zápasu dostupné online na internete: https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-slov..., v piatok celý deň aj vo fanshope a v deň zápasu v pokladniach štadióna na Športovej ulici od 12.00.

Takýto zápas si zaslúži aj sprievodné akcie. Začnú sa už v piatok predpoludním, keď v rámci projektu Futbalmania zavíta trojica Matúš Čonka, Ján Vlasko a Vakho Čanturišvili na Športové gymnázium J. Herdu v Trnave.

Bude aj tradičná svätá omša v kaplnke štadióna, ale tentoraz netradične v sobotu o 10.00 (inak býva vždy prvý piatok v mesiaci o 8.00). Tentoraz bude obetovaná nedožitým 85. narodeninám bývalého trénera Viliama Nováka a nedožitým 70. narodeninám bývalého stopéra Petra Valentoviča. Celebrovať ju bude správca farnosti v Prečíne Peter Franek, inak veľký fanúšik spartakovcov. Samozrejme, nenechá si ujsť ani popoludňajšie derby. Vstup je aj pre verejnosť, a to cez vchod H.

V deň zápasu bude program pokračovať od 14.00 pred fanshopom na štadióne. Premiérovo na jar sú v rámci projektu Futbalmania pripravené aktivity pre najmenších. Medzi deti zavíta futbalista Spartaka, ktorý rozdá podpisy, nebudú chýbať rôzne súťaže, napríklad v tvrdosti streľby, maľovaní na tvár a podobne. Všetko pod dohľadom animátoriek. Na samotný zápas pre rodičov s deťmi odporúčame sektor 28, kde budú pripravené pomôcky na fandenie. Tento sektor je určený aj pre deti základných škôl.Blíži sa nám aj finálový večer Miss Fortuna ligy. Ten bude 10. mája v Poprade a dvanásť finalistiek nebude chýbať ani na zápase v Trnave. Každý klub zastupuje jedno dievča, Spartak reprezentuje Klaudia Kopčániová.

Počas prestávky v derby je pripravená súťaž Fortuny a to 20-tisícová strela. Samozrejme klub vyžrebuje spomedzi majiteľov permanentiek a balíkových lístkov aj troch výhercov hodnotných cien od spoločnosti Elektromax Trnava. Pripravený je aj zápasový bulletin Bílí Andel, už tradične iba v elektronickej podobe ho nájdete tu: http://spartak.sk/zobraz.asp?t=bulletin

Hlavným lákadlom je ale samozrejme futbal a 149. derby. Žiadny fanúšik "bílích andelov" by v hľadisku moderného štadióna nemal chýbať. Hráči potrebujú podporu každého jedného. Hlavne teraz, keď sa vo Fortuna lige, v nadstavbovej časti o titul, láme chlieb. Trnava, do teho!!!

PROGRAM DERBY:

piatok: 10.45: beseda futbalistov na Športové gymnázium J. Herdu v Trnave - v rámci projektu Futbalmania

sobota 10.00: sv. omša v kaplnke na štadióne, celebruje P. Franek, správca farnosti v Prečíne - pre verejnosť vchod H

sobota: 14.00 - 15.30: predzápasové aktivity pred fanshop pre deti - animátorky, súťaže, autogramiáda, návšteva hráča

sobota: v prestávke zápasu: 20-tisícová strela - Fortuna, žrebovanie permanentiek a balíkových lístkov - Elektromax

PREDAJ LÍSTKOV:

piatok: od 9.30 do 17.00 fanshop na štadióne

sobota: od 12.00 pokladne štadióna na Športovej ulici

nonstop na internete: cityarena.maxiticket.skaktuálne na spartak.sk