Zverenci Michala Ščasného si v ostatnom domácom stretnutí zaistili víťazstvom fortunaligovú účasť i v budúcom ročníku.

Napriek tomu majú pred sebou ešte dva duely a plne sa na ne koncentrujú. Najbližšieho súpera určite nechcú podceniť. Spartakovci by radi obsadili konečné siedme miesto.

„Nie, pohodu určite nemáme. Je to ligový zápas, o pohode sa nebavme. Chceme výsledkovo nadviazať na posledný súboj s Podbrezovou. Príležitosť dostanú mladí hráči,“ zdôraznil tréner Michal Ščasný.

Ako ďalej prezradil, mladí futbalisti z kádra si šancu dostanú za celý vydarený ročník najmä v U19 a tiež tvrdú prácu v tréningoch s hlavným mužstvom. Prvé minúty si tak môžu pripísať Horvát, Mihálek či Mesík. Tumma laboruje s menším zranením.

„Je dobré, že sme sa v minulom kole zachránili. Môžu zažiť ligový zápas. Kľúčové bude z našej strany nasadenie. Keď ho nemáme, sme poloviční. Bolo by fajn, keby nadviažeme na druhé dejstvo z domáceho duelu s Nitrou. Musíme sa aj vyvarovať chybám,“ pokračuje Ščasný.

Spomínané zápolenie z tretieho kola nadstavbovej časti skupiny o záchranu sa skončilo remízou 1:1. Yilmaz naklonil misky váha na domácu stranu, no zakrátko hráči spod Zobora vyrovnali. V sobotu privíta ôsmy celok siedmy. Obaja majú na konte 34 bodov.

„Bol to veľmi smolný súboj. Hrali sme dobre, Nitru do ničoho nepustili. Žiaľ, prišiel „vlastný gól“ po chybe. Tie robí každý. Škoda, že z toho neboli tri body. Situácia by bola iná a nemuseli sme sa zachraňovať tri kolá pred koncom súťaže,“ uviedol brankár Dobrivoj Rusov.

Odchovanec trnavského futbalu čaká na príležitosť od marca, keď sa zranil vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u. Odvtedy sa dostal do brány vo finále proti Žiline, kde vychytal penaltový rozstrel a pomohol Spartaku k triumfu po 21 rokoch.

„Natrhol som si šľachu v ramene. Rameno je pre brankára nepríjemné zranenie. Mesiac som bol v pokoji, potom som s ním začal pracovať. Trvalo to dlhšie. Robil som všetko, aby som sa vrátil čo najskôr. Pri určitých strelách ma to bolelo, netrúfol som si postaviť sa do brány. Až na finále pohára to bolo v poriadku,“ priblížil Rusov svoju vynútenú pauzu.

Červeno-čírni vycestujú v sezóne 2018/2019 posledný raz na pôdu súpera. S Nitrou sa stretli v troch vystúpeniach. Dvakrát sa zrodila remíza, raz vyhrala Nitra.

„Sme zachránení, cieľ je splnený. Myslím si, že máme za sebou pozitívnu sezónu. Fanúšikovia musia byť spokojní tak, ako sme v klube aj my. Zažili sme úspech, užili si ho a nakoniec sa i zachránili. Neviem si predstaviť, že by sa nevyhralo s Podbrezovou. Vážime si to. Teraz si môžeme vyskúšať herné kombinácie. Nehráme ale bez tlaku. Chceme skončiť siedmi,“ doplnil Dobrivoj.

V Nitre bez podpory fanúšikov Spartaka

Po finále Slovnaft Cup-u sa rozdávali tresty. Neunikli ani andelom. Priaznivci z malého Ríma majú zákaz vycestovať v sobotu do Nitry a na dve kolá Slovenského pohára v novej sezóne. Pod Zoborom zostane sektor hostí zavretý. Jediná sprístupnená tribúna bude hlavná, na ktorú sa ale ľudia so symbolmi Spartaka nedostanú.

Výkop v Nitre je naplánovaný o 17.00 hod.