V. Poór pre český Sport: Je lepšie byť za priateľa v cudzom meste, ako byť za nepriateľa vo vlastnom

V. Poór pre český Sport: Je lepšie byť za priateľa v cudzom meste, ako byť za nepriateľa vo vlastnom

Sobotné vydanie najväčšieho českého športového periodika Deník Sport prinieslo exkluzívny rozhovor s majiteľom Spartaka Trnava Vladimírom Poórom. Zamýšľa sa v ňom ako ďalej s trnavským futbalom.

V debate s rešpektovaným českým športovým novinárom Jakubom Konečným sa dotkol viacerých tém, najviac však rezonuje jeho podpora Bohemians Praha, neskrýva sklamanie z primátora Trnavy a napriek zatvorenému štadiónu so Záhrebom vyzdvihuje fanúšikov Spartaka. Vyjadril aj názor nad angažovaním Pavla Hapala do slovenskej reprezentácie, hovorí o Pavlovi Hoftychovi, či ideálnom mixe slovenských a českých hráčov v tíme andelov.

"Presúvam niektoré spoločnosti a aktivity do Prahy, pretože je tam podnikanie relatívne jednoduchšie. To ale neznamená, že by som sa do Prahy sťahoval aj ja, v Trnave mám hlboké väzby, dve vnučky, troch vnukov, bolo by pre mňa dosť zložité odtiaľto odísť. Ale treba sa zamyslieť nad futbalom, pretože obyvatelia Trnavy si zvolili primátora, ktorý futbal nenávidí. V histórii Spartaka je to vôbec po prvý raz, čo mu mesto vôbec nepomáha. Naopak mu škodí, čo je práve v Trnave nepochopiteľné. Takže sa človek musí zamyslieť či nie je lepšie byť priateľom v cudzom meste, ako byť za nepriateľa vo vlastnom," vyjadril sa Vladimír Poór pre Deník Sport.

Frustráciu kvôli vlastným fanúšikom necíti, dva zápasy bez divákov v tohtoročných európskych pohárov ho mrzia, ale na fanúšikov nenadáva, práve naopak. "Musím povedať, že v priebehu predkôl sa naši fanúšikovia držali. Mali sme určitú dohodu, že nebudú svetlice a podobne. Lenže potom v eufórii po víťazstve nad Anderlechtom urobili osudovú chybu, keď rozbehli chorál proti Slovanu Bratislava. Ja tvrdím, že by ho mali zo svojho repertoáru nadobro vyradiť, pretože je veľmi vulgárny, agresívny, zlý, nenávistný, škodlivý, len kvôli nemu bolo potom na zápase so Záhrebom namiesto pätnásťtisíc našich fanúšikov dvesto divákov Dinama. A to nehovorím o ekonomickej škode, ktorá atakuje hranicu štyristotisíc eur. Bohužiaľ, stalo sa. Ale nebudem na našich fanúšikov nadávať, pretože predtým nášmu postupu do Európskej ligy významne pomohli," pokračuje Poór.

V článku sa dotkol aj prípadnej podpory klubu z Čiech. "Áno, premýšľam o tom a trošku komunikujem s Bohemians Praha, ktorý mi je blízky. Keď mal u nás na štadióne koncert Olympic, bavil som sa o futbale s jeho fanúšikom pánom Jandom a videl som, že mu to nejde z úst, ale od srdca. Tohto si cením najviac. Keď počúvam historky Karola Dobiaša, je to presne to, čo chcem vo futbale zažívať. To je dôvod, prečo by som mohol Bohemku začať podporovať. Určite len ekonomicky, ako sponzor. Nemám už záujem vsupovať do ďalších futbalových klubov, musím sa zamyslieť, čo vôbec so Spartakom," dodáva.

V samom závere článku "Rád bych zvednul Bohemku" porovnáva Spartak s týmto pražským klubom. "Pozrite sa na Spartak Trnava, ten sa nedal zdvihnúť? Predtým ste v českých médiách o slovenskej lige takmer nepísali a dnes o Trnave píšete. Máme najkrajší štadión v Čechách a na Slovensku, pretože musím, bohužiaľ, povedať, že vy taký nemáte, to je fakt (smiech). Ale návštevnosť zápasov je u vás ďaleko vyššia než naša a ja by som s Bohemkou strašne rád zažil niečo podobné čo s Trnavou. Rád by som jej pomohol, aby z toho fanúšikovia Bohemians mali radosť," uzavrel debatu pre Deník Sport Vladimír Poór.
aktuálne na spartak.sk