V generálke proti Karvinej. Dobrovoľné vstupné a predaj balíkovej vstupenky

V generálke proti Karvinej. Dobrovoľné vstupné a predaj balíkovej vstupenky

Po mesačnej drine čaká zverencov Nestora El Maestra záverečný súboj zimnej prípravy. V sobotu privítajú doma Karvinú. Hrať sa bude určite na domácom Štadióne Antona Malatinského.


Ako sme už skôr avizovali, vstupné je dobrovoľné. Pri jedinom otvorenom vstupe B na západnú tribúnu budú stáť mládežníci v klubových farbách. Priaznivci môžu do pripravenej pokladnice vhodiť dobrovoľný príspevok. Peniaze pôjdu na úsek mládeže, tá z nich podporí nový projekt zameraný na menšie vidiecke kluby.

Na Športovej ulici v pokladni si priaznivci od 13.00 do 15.00 h môžu zakúpiť novinku v podobe balíčkovej vstupenky pre jarnú časť Fortuna ligy. V cene 30, resp. 40 eur majú fanúšikovia všetky zostávajúce domáce ligové a pohárové stretnutia. V prepočte tak vychádza jeden duel na 3,75 eur. Samozrejmé sú ešte zľavnené lístky v cenách 20 a 30 eur pre deti, seniorov a zdravotne postihnutých.


Spartakovci vstúpia do generálky po šiestich prípravných súbojoch. Úvodné dva odohrali v domácich podmienkach. Zimnú zaberačku odštartovali dvojzápasom s Opavou. Následne sa na desať dní presunuli do krajiny polmesiaca, kde trénovali na živej tráve. V rámci sústredenia v Turecku si zmerali sily s Poltavou, Nasaf Qarshi a Luhanskom. Po návrate nastúpili do stretnutia s českým Hradcom Králové. Aktuálne majú na konte dve výhry a štyri prehry.

V sobotu ich tak čaká záverečný siedmy prípravný zápas. Samotná Fortuna liga štartuje už sedemnásteho februára. Spartak cestuje do Zlatých Moraviec. Na generálku príde do Trnavy trinásty tím českej najvyššej súťaže. Karviná má v kádri viacero Slovákov, medzi nimi nechýba Marek Janečka, bývalý futbalista andelov. Mimochodom, práve neoblomný pravý obranca bol vôbec prvý hráč, ktorému sa na novom Štadióne Antona Malatinského podarilo skórovať.


Trávnik je vo výbornom stave

Pozitívne hlasy znejú z úst trávnikára Patrika Kováča, ktorý sa spolu so svojím kolegom denne starajú o kvalitu hybridného trávnika. Jediného na Slovensku. V priebehu týždňa sa vďaka detailnej starostlivosti vysporiadali aj s takmer desaťcentimetrovou vrstvou snehu.

"Aktuálne sa nachádzame v druhom zimnom mesiaci. Trávnik je stále temperovaný. Priebežne ho prikrývame plachtami, najmä postrekom mu dostávame na listy výživu a, samozrejme, kosíme. Tento týždeň išli plachty dole, nasnežilo nám. Keďže však začalo pršať, vrstva sa stihla roztopiť. Pomohlo tomu i kúrenie. V piatok sme pred tréningom kosili do kríža, teda na dvakrát. V sobotu nás čaká iba lajnovanie," prezradil Patrik.


Zima im, zatiaľ, starosti nerobí. Ako dodal, je mierna, mrzlo iba niekoľko dní. Trávniku pomáhajú aj špeciálnymi plachtami. V porovnaní s ostatným obdobím je terén vo veľmi dobrom stave.

"Biele plachty vytvoria mikroklímu, čo znamená, že list trávy je teplejší. Podporuje sa tak jej neustály rast. Snažíme sa každý deň odvádzať maximum, aby bol trávnik pre našich chalanov pripravený," doplnil Patrik Kováč.


Šikovný trávnikár má po umelom prisvetľovači v garáži ďalšiu novinku, ktorá mu jeho prácu o niečo uľahčuje.

"Začali sme kosiť ručne. Vyradili sa všetky ťažké mechanizmy. Posunuli sme sa strojovo, v podstate doplnili potrebné pomôcky. Ideme smerom, ktorý je v západnej Európe bežný. Vretenová kosačka je o päťkrát ľahšia, pracnejšia, kosí krajšie. Momentálne máme dve. Sme prví v tabuľke, musíme sa zlepšovať aj po tejto stránke," uzavrel so smiechom Patrik.

Generálka s Karvinou má v sobotu na Štadióne Antona Malatinského výkop o 14.00 hod.


aktuálne na spartak.sk