Juniorka Spartaka sa v prvej šestici pred rozdelením súťaže neudržala, stále však žije možnosť záchrany vďaka baráži. Musia vyhrať skupinu o záchranu, kde ich čaká desať duelov.

Zverenci Mariána Šarmíra nedokázali nadviazať na výbornú jesennú časť, po ktorej boli na historicky najvyššej, tretej priečke. Zo štyroch jarných stretnutí vyhrali iba jeden, na pôde Nitry.

"Stále cítime šancu cez baráž. Nezvládli sme prvé tri zápasy, áno, každý však vie prečo. Juniorka je ale na to, aby sa mladí hráči učili na svojich chybách. Tentoraz to prišlo do takejto fázy, bohužiaľ," povzdychol si tréner Marián Šarmír.

Káder juniorky opustilo počas zimnej prestávky niekoľko kľúčových hráčov, najlepší strelec Privat Yao, Erik Ujlaky, Róbert Richnák či Boris Bališ s Dušanom Dzíbelom.

"Každé jedno mužstvo, keby mu odíde toľko hráčov a adekvátne sa nedoplní, by sa trápilo," uviedol ďalej Šarmír.

Andeli postupne ťahali za kratší koniec proti Šamorínu, Pohroniu i Skalici, v ktorej boli blízko bodu. V závere stretnutia dokázal domáci celok strhnúť vedenie na svoju stranu. V poslednom kole síce juniori zvíťazili, ale ich záchranu malo v rukách Pohronie, ktoré získalo tri body v Banskej Bystrici.

"Máme z toho zmiešané pocity. Úvodné stretnutie nám nevyšlo, po zime odišlo, resp. prišlo veľa hráčov. Rovnako ako po minulé sezóny som sa toho obával a naplnilo sa to. So Skalicou i Pohroním sme odohrali dobré zápasy. Bohužiaľ, nezachránili sme sa priamo," dodal Marián Šarmír.

Cez víkend vstúpia jeho zverenci do bojov o záchranu. Doma v Červeníku nastúpia v sobotu od 16.00 hod proti Martinu, s ktorým oba jesenné zápolenia skončili zhodne remízou 2:2.

"Od posledného duelu s Nitrou sa dá odraziť. Tak by to malo vyzerať, nasadenie, kvalita hry, premieňanie šancí. K tomu sme sa vyhli individuálnym chybám a výsledok sa dostavil," prízvukuje Šarmír.

V zostávajúcich desiatich súbojoch sa o miestenku v baráži budú juniori biť s Novým Mestom nad Váhom, ktoré stráca tri body (32, pozn. red.).

"Šanca stále žije, hrá sa o tridsať bodov. Urobíme všetko preto, aby sme skončili siedmi a následne v baráži uvidíme," vyjadril sa tréner juniorky Spartaka Trnava.

Ako ďalej prezradil Marián Šarmír, v súbojoch o záchranu chce dať príležitosť aj niektorým talentovaným dorastencom.