V nedeľu šláger s Dunajskou. El Maestro: Bude to emotívny a bojovný súboj

V nedeľu šláger s Dunajskou. El Maestro: Bude to emotívny a bojovný súboj

Tri vzájomné stretnutia oboch celkov priniesli v aktuálnom ročníku pútavú konfrontáciu. Rovnaká sa očakáva tiež v nedeľu na Žitnom ostrove, kam andeli cestujú druhý raz.

Zverenci Nestora El Maestra naposledy privítali Dunajskú Stredu vo štvrťfinálovom dueli Slovnaft Cup-u v Trnave. Postup zostal v malom Ríme. V predchádzajúcom vystúpení videli diváci bezgólovú remízu a jesenný ligový súboj vyznel opäť lepšie pre spartakovcov. Tí od žlto-modrých inkasovali v ostatných siedmich stretnutiach jediný gól.

"Niečo bude, samozrejme, rovnaké ako stále. Myslím, že nás čaká zaujímavý, bojovný a emotívny zápas. Uvidíme, kto sa bude snažiť viac hrať, brániť, resp. vyhrať. Záleží to na tréneroch. V domácom dueli sme sa snažili dominovať a vyhrať. Sme šťastní, že nám to vyšlo. Vonku sme boli o niečo konzervatívnejší. Bol to ťažký súboj pred plným hľadiskom. Z remízy radosť nemáme, ale nebola pre nás katastrofou. Aké to bude v nedeľu, to teraz nemôžem povedať (úsmev)," nechal sa počuť tréner Nestor El Maestro, ktorý pred pár dňami oslávil tridsiate piate narodeniny.

Pre zaujímavosť, hlavní arbitri udelili v dvoch fortunaligových zápasoch 18 žltých a jednu červenú kartu. Dunajská Streda sa z výhry proti Spartaku radovala naposledy ešte v júli 2015, keď vyhrala 2:1. Červeno-čírni ťahajú momentálne sedemzápasovú šnúru bez prehry. Futbalisti DAC zasa neprehrali v posledných šiestich domácich vystúpeniach.

"Očakávam náročný duel. Dunajská má svoju kvalitu, ktorú ukázala v predchádzajúcich zápoleniach. Rovnako tak na Slovane. Teraz sú doma, budú chcieť vyhrať. To však chceme aj my. Taktiež máme kvalitu, určite si nejdeme len tak zahrať. Budeme sa sústrediť sami na seba. Vieme, o čo hráme. Verím, že všetko dopadne tak, aby sme nakoniec boli spokojní," pokračuje kapitán Lukáš Greššák.

Fortuna liga sa vracia po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke. Hráči Spartaka nelenili, na programe mali niekoľko dvojfázových tréningov.

"Pauza bola klasická ako každá. Nebola o oddychu. Zostali sme v móde, aby sme nestratili natrénované. Dokonca sme pridali. Samozrejme, všetko v rámci normy, s pohodou a zábavou," doplnil Greššák.

Andeli si čas bez ligového futbalu užili na prvom mieste tabuľky, kde majú náskok sedem bodov na Slovan a deväťdesiat minút k dobru. Belasí medzi časom vyhrali doma s Ružomberkom. Zaujímavosťou je, že oproti novembrovej reprezentačnej prestávke spartakovci dokázali svoj bodový rozdiel na čele navýšiť.

"Nechcem byť sarkastický, ale asi je zhoda náhod, že nám vychádza každý štart v tejto sezóne. Vyhrali sme prvý duel sezóny, prvý zápas druhej časti ročníka, prvé stretnutie nadstavby a vždy po repre pauze. Môže ísť o náhodu. Som za to ale rád. Dunajská vie o nás všetko, no i my o nej. Cítime sa pripravení," povedal Nestor.

V nedeľu nastúpia proti sebe dve najlepšie defenzívy v skupine o titul. Spartakovci inkasovali sedemnásť presných zásahov. Futbalisti zo Žitného ostrova o päť viac. Aktuálny líder Fortuna ligy môže ťažiť z výborných stretnutí na pôde súpera, veď z dvanástich prípadov vyšiel deväťkrát úspešne.

"Nečaká nás nič ľahké. Pôjde o taktický boj, žiadna otvorená partia. Môže rozhodnúť prvý gól. Dúfam, že sa to skončí so šťastným koncom pre nás. Chceme vyhrať," prízvukuje ofenzívny stredopoliar Štefan Pekár.

Na štadióne Dunajskej Stredy ale hráči z malého Ríma triumfovali ešte v závere ročníka 2014/2015. Víťazný gól strieľal Ján Vlasko. Mužstvo Nestora El Maestra neinkasovalo od Dunajskostredčanov presný zásah 437 minút, čo je viac ako štyri stretnutia.

To, ako dopadne tretie kolo nadstavbovej časti, sa dozvieme v nedeľu od 15.20 hod v MOL Arena. Lístky do sektora hostí sú vypredané. Priaznivci Spartaka mali k dispozícii 500 ks.

aktuálne na spartak.sk