V semifinále pohára proti Senici. Prvý zápas sa hrá v malom Ríme

V semifinále pohára proti Senici. Prvý zápas sa hrá v malom Ríme

Rozhodol o tom štvrtkový žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu.

Spartakovci odštartujú 3.4. o 18.00 hod semifinálový dvojzápas na svojom Štadióne Antona Malatinského. Odveta je na programe 16.4. o 19.00 hod na Záhorí. Obe mužstvá sa poznajú veľmi dobre z najvyššej ligovej súťaže. V aktuálnom ročníku na seba narazili dvakrát. V Senici ťahali červeno-čírni v prvom kole sezóny za kratší koniec, doma ju zdolali 4:1.

Futbalisti z malého Ríma sa medzi štvoricu najlepších prebojovali cez penaltový rozstrel v Košiciach. Seničania zdolali Nitru. Zaujímavosťou je, že sa oba celky stretnú v priebehu mesiaca dokopy v štyroch vzájomných dueloch, keďže ako Spartak, tak i Senica figuruje po základnej časti v skupine o udržanie sa.

Semifinálové dvojice (3.4, 17.4.):
FC SPARTAK TRNAVA - FK Senica
MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce

Ohlasy na žreb:

"So žrebom sme spokojní. Z logistického hľadiska to je pre našich fanúšikov, ktorí merali cestu do Košíc, odmena. Chceme sa na dvojzápas veľmi dobre pripraviť. Šance sú 50 na 50, ako pred každým pohárovým stretnutím. Uvedomujeme si kvality súpera. Chceme však zabojovať o finále." - Marián Černý (generálny manažér).

"Pozitívne pre našich fanúšikov je, že necestujeme ďaleko. Majú to blízko. Po futbalovej stránke si nenavyberáte. Zo štyroch semifinalistov môže každý poraziť každého. Je to otvorené. Urobíme všetko, aby sme dosiahli finálovú účasť." - Michal Ščasný (tréner FC Spartak Trnava).

"Keď chceme vyhrať pohár, čo je našim cieľom, musíme poraziť každého súpera. Veľmi si nevyberieme. Stretnutia so Senicou budú zaujímavejšie o to viac, že v priebehu mesiaca nás čakajú proti ním štyri zápolenia. Mužstvá si tak naštudujú herné štýly a ťažko sa niečim prekvapia. Teším sa na tie súboje. Hlavne taktiež z pohľadu fanúšikov, ktorí, verím tomu, nám vytvoria ďalšiu fantastickú atmosféru a poženú nás do finále." - Erik Grendel (kapitán FC Spartak Trnava).

"Sem radi, že sa nám podarilo prebojovať do semifinále. Že máme Senicu, berieme ako realitu. Hrá sa na dva zápasy, budeme sa snažiť urobiť všetko preto, aby sme sa dostali do finále. Samotný súboj ukáže, či sme toho schopní alebo nie. V tejto fáze si nikto z nás nechcel vyberať súpera. Prvý duel doma? Ťažko povedať, či pôjde o výhodu. Je to dvojzápas, ako som už povedal, urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme boli vo finále." - Marek Janečka (hráč FC Spartak Trnava).

aktuálne na spartak.sk