V sobotu o 14.00 na štadióne generálka s Karvinou. Vstupné bude dobrovoľné

V sobotu o 14.00 na štadióne generálka s Karvinou. Vstupné bude dobrovoľné

Už budúci týždeň štartuje jarná časť Fortuna ligy. Spartak čaká v sobotu 10. februára generálka proti MFK Karviná. Hrať sa bude o 14.00 na Štadióne Antona Malatinského.

Zimná prestávka sa kráti, andelov čaká už najbližšiu sobotu domáca generálka pred začiatkom jarnej časti. V poslednom prípravnom dueli vyzvú zverenci trénera Nestora El Maestra trinásty tím českej najvyššej súťaže MFK Karviná. Zaujímavosťou zápasu je, že v drese súpera nastúpi aj Marek Janečka, ktorého dobre poznáme z pôsobenia v Trnave.

"Na zápas sa teším. Vraciam sa na štadión, na ktorom sa mi ako prvému podarilo skórovať. Teraz budem na opačnej strane. Dúfam, že si nepomýlim šatne...", hovorí opora karvinského tímu Janečka. Je o ňom známe, že trnavský klub mu prirástol k srdcu. "Áno, sám som v očakávaní, čo to so mnou urobí, lebo k Trnave mám a vždy budem mať silný vzťah. Som ale profesionál a budem sa snažiť počas celého zápasu odviesť maximum pre svoje mužstvo," uzavrel Marek.

Blížiaci sa štart ligy cítiť už aj v trnavskej kabíne. "Nie všetky prípravné zápasy boli podľa našich predstáv. Robili sme chyby a dostávali veľa gólov. Ešte stále však máme do štartu ligy skoro dva týždne. Na nedostatkoch stále pracujeme. Je ale iné hrať v príprave a iné v lige. Človek má inak nastavenú hlavu, väčšinou len beháme a naberáme kondíciu. Možno aj preto boli tie prípravné stretnutia také, aké boli. Proti Karvinej by sme chceli už podať zlepšený výkon, príde asi aj dosť divákov, takže sa tešíme na dobrú atmosféru. Verím, že ukážeme, že sme dobre pripravení a bude to dobrá pozvánka na ligu," povedal trnavský kapitán Lukáš Greššák.

Vstupné bude dobrovoľné, kto prispeje ľubovoľnou čiastkou, podporí dobrú vec. Peniaze pôjdu na úsek mládeže, tá z nich podporí nový projekt zameraný na menšie vidiecke kluby. "Rozbiehame spoluprácu na úrovni mládeže s okolitými dedinami. Takže chceme im podať pomocnú ruku, aby pracovali v lepších podmienkach. A to formou vzdelávania ich trénerov, absolvovaním tréningových jednotiek priamo u nich, či zakúpiť im materiál. Napríklad lopty i ďalšie tréningové pomôcky. Práve na toto použijeme peniaze z dobrovoľného vstupného zo zápasu s Karvinou," povedal športový riaditeľ mládeže Spartaka Trnava Marián Hýbela.

Pri vchode "B" stretnete žiakov a trénerov nášho klubu. Samozrejme, oblečených v klubových farbách. Budú mať pri sebe aj pokladničku, kde bude možné vhodiť dobrovoľnú sumu.

Duel má v sobotu 10. februára výkop o 14.00. Hrá sa na Štadióne Antona Malatinského - City Arena. Otvorená bude iba západná tribúna, ktorá s kapacitou 2 600 miest plne postačuje. Vstup je teda výlučne pre všetkých iba od Športovej ulice, cez vchod "B". Rovnako i pre novinárov, televízne štáby majú k dispozícii pozície pod strechou v strede ihriska.

Trávnik na štadióne je vo výbornom stave. Aj vďaka vykurovaniu a ďalšej starostlivosti. "Okrem toho, že je vykurovaný, je zakrytý aj plachtami, čím ho chránime pred mrazmi. Dokonca sme ho už museli dvakrát na prelome januára a februára aj kosiť. Na piatkový tréning a zápas s Karvinou bude pripravený," uviedol groundsman Patrik Kováč.

VZHĽADOM K TOMU, ŽE ZÁPAS V LIPÓTE SA NEMAL HRAŤ V STREDU NA PRÍRODNEJ TRÁVE, ALE UMELEJ, TAK JE ZRUŠENÝ. NÁŠ TÍM BUDE ĎALEJ POKRAČOVAŤ V TRÉNINGOVOM PROCESE V DOMÁCOM PROSTREDÍ.


aktuálne na spartak.sk