Kvalitné tímy zo Slovenska a Česka sa počas druhého aprílového víkendu predstavia v Korni na turnaji Spartak Cup pre ročník 2008. Turnaj je organizovaný Spartakom Trnava.

„Našou snahou je prilákať kvalitné tímy z Česka a Slovenska. Prioritou je, samozrejme, porovnávať sa aj so zahraničnými mužstvami. V Korni nás čakajú výborné podmienky, zvolili sme ju na základe toho, že turnaj sa môže odohrať za každého počasie. Čaká nás hala s umelým trávnikom s rozmermi 90 x 47 m. Verím, že sa prvý ročník Spartak Cup vydarí a naša spolupráca so zahraničnými tímami sa bude zlepšovať,“ hovorí organizátor a tréner Spartaka U8 Ján Krupa.

V Korni sa predstaví dvanásť tímov kategórie U8. Mužstvá si zahrajú každý s každým v dvoch skupinách po šesť tímov, z ktorých prví traja postúpia do finálovej skupiny o 1. – 6. miesto. Zvyšné tímy vytvoria skupinu o 7. – 12. miesto. Je tak isté, že každé družstvo odohrá desať zápasov.
Spartak Trnava sa v skupine A stretne s AC Sparta Praha, FC VSS Košice, FK Dukla Banská Bystrica, SK Sigma Olomouc a FK Junior Šaca KE. V druhej skupine si zahrajú FC Zbrojovka Brno, MŠK Žilina, FC Baník Ostrava, ŠK Slovan Bratislava, FC Baník HN Prievidza&Handlová a MFK Ružomberok.

Jeden zápas bude mať 17 minút. Na turnaji sa využije nový projekt „Povedz pravdu“. Bude sa teda hrať bez rozhodcov, rozhodovať si budú sami hráči, v prípade väčšieho problému zasiahnu tréneri.

Organizátori pripravili ceny pre najlepšieho hráča mužstva a turnaja, najlepšieho strelca a najlepšieho brankára.