Vantruba si súboj užil. Jirka: Máme pred sebou ďalších deväť dôležitých zápasov

Vantruba si súboj užil. Jirka: Máme pred sebou ďalších deväť dôležitých zápasov

Zverenci Nestora El Maestra vstúpili do nadstavbovej časti najlepším možným spôsobom – víťazstvom. Napriek hernej prevahe domácich Trenčanov boli efektívni a radujú sa z dôležitých troch bodov.

Pred samotným súbojom prízvukoval tréner El Maestro, že očakáva ďalší veľmi vyrovnaný duel. Jeho slová sa naplnili. Od úvodu diktoval tempo trenčiansky AS, no ich šance zostali nepremenené. Naopak spartakovci ťažili z rýchlych protiútokov.

"Kľúčová bola výborná defenzíva. Chalani hrali super. V priebehu týždňa sme sa na systém Trenčína dôkladne pripravili. Potešila efektivita. Boli sme kompaktní a vždy vedeli, kde máme byť," reagoval brankár Martin Vantruba.

Aj on bol jednou z hlavných postáv súboja. Ofenzívu domácich privádzal do zúfalstva. Zuby si na ňom vylámali Mance, Sleegers či Gong. Prekonal ho až v závere Čatakovič. So svojimi spoluhráčmi v defenzíve si výborne rozumeli. Keď sa futbalisti spod hradu Matúša Čáka dostali do zakončenia, Vantruba bol na mieste.

"Konečne mi nebola zima, vyšlo počasie (smiech). Takéto stretnutia mám rád. Vždy je lepšie, keď som v neustálej permanencii akoby som mal stáť na mieste. Inkasovaný gól ma mrzí," pokračoval v mixzóne pozitívne naladený strážca svätyne andelov.

Červeno-čírni udreli vždy v najlepšom možnom čase, keď sa vymanili spod najväčšieho tlaku Trenčanov. Skóre stretnutia otváral po peknej akcii Jirka. Odchovanec trnavského Spartaka sa radoval zo svojho šiesteho presného zásahu v aktuálnom ročníku. V efektivite dorovnal Marvina Egha. Obaja majú po šesť gólov.

"Tréner mi vždy zdôrazňuje, aby som čo najviac zatváral zadnú žrď. Prišiel pekný center z kopačky Čiviča. Mne stačilo loptu iba napáliť do brány. Som veľmi rád, že to takto vyšlo. Gól ma potešil," nechal sa počuť strelec Erik Jirka.

Po zmene strán sa hra nezmenila. Opäť sa ukazovala kvalitná defenzíva Trnavčanov a šikovnosť technicky vyspelých futbalistov z Trenčína. Ani tá im ale nezaručila tri body. O tých rozhodol po ďalšom brejku striedajúci Yilmaz.

"Spravili sme prvý krok. Teraz nás čaká ďalších deväť dôležitých súbojov. Víťazstvo nás teší, ale ideme ďalej," doplnil Jirka.

Päťdesiate štvrté zápolenie sa skončilo víťazstvom andelov. Bol to dvadsiaty piaty triumf proti AS. Červeno-čírni splnili nielen predzápasovú ostražitosť, o ktorej rozprával stopér Boris Godál, ale i túžbu vstúpiť do nadstavby tromi bodmi.

"Samozrejme, každý duel bude prakticky šesťbodový. Teším sa, že sme získali tri body. V Trenčíne sa hrá vždy ťažko. Ku koncu to bol mierny nervák, ale klobúk dole pred chalanmi, že ho zvládli," vyzdvihol svojich spoluhráčov brankár Vantruba.

Paradoxne, všetky tri vzájomné duely v tejto sezóne sa skončili rovnakým výsledkom – 2:1 pre Spartak. Futbalisti z malého Ríma však už musia preniesť svoju pozornosť na utorok. Od 17.00 h. privítajú doma štvrťfinále Slovnaft Cup-u. Do Trnavy pricestuje Dunajská Streda. V lige sa predstavia v sobotu, taktiež na domácej pôde proti Žiline. Lístky si môžete kupovať už teraz online na www.cityarena.maxiticket.sk

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk