Do červeno-čírnej rodiny spartakovcov patria aj ženy a dievčatá, ktoré podľahli čaru futbalovej lopty. Trnavský fanúšik, ktorý je naozaj dvanástym hráčom, je povestný tým, že má rád peknú hru a víťazstvá, odpustí aj prehru, len neznesie, ak sa nehrá do posledných minút i síl, skrátka bez srdca.

Aj tréneri odovzdávajú okrem futbalových schopností svojim hráčkam túto zásadu. A dievčatá ukazujú veľké srdce nielen na ihrisku, ale aj v skutočnom živote. Po exhibičnom zápase na 26. Predsilvestrovskej futbalovej šou v mestskej športovej hale to predviedli, keď ohlásili, že pre deti ležiace v trnavskej nemocnici majú dve škatule plné hračiek a knižiek. 


V utorok štvorica hráčok Michaela Augustovičová, Karin Paveleková, Mária Gina Stegmannová, Nikola Voleková, s trénermi Mariánom Kováčikom, Igorom Švajdom a vedúcim družstva Romanom Pavelekom zamierila do fakultnej nemocnice, kde okrem hračiek a vymaľovánok odovzdala aj niekoľko kíl južného ovocia. Návšteva bola ohlásená u primára detskej kliniky. .

„Sme radi, že súcitíte s našimi najmenšími pacientmi, s radosťou váš dar prijmeme. Nebudem môcť byť osobne pri tom, preto už teraz vyslovujem veľké poďakovanie futbalistkám Spartaka,“ uviedol doktor Križan, keď s ním dohadovali odovzdanie.

„Najväčšou odmenou pre nás boli rozžiarené oči detí, keď si vyberali svoj darček,“povedala Michaela, iniciátorka tejto akcie. V podobných aktivitách na mimošportovom poli chcú dievčatá pokračovať.

„Nadväzujeme na vlaňajšiu jarnú akciu, keď sme obdarovali chlapcov i dievčatá v Detskom domove v Pečeňadoch a zahrali si s nimi aj pravý futbalový zápas. Plánujeme ešte akciu pre Detský domov v Trnave,“ informoval Roman Pavelek, vedúci družstva.

Štefan Horváth

foto: Roman Pavelek