Yilmaz je fanúšikom Trnavy, chce byť ako Miroslav Karhan

Yilmaz je fanúšikom Trnavy, chce byť ako Miroslav Karhan

Narodil sa v Turecku, no keď mal jeden rok, presťahoval sa spolu s mamou za otcom do Viedne. Ovláda až štyri jazyky (turecký, anglický, nemecký a český), piaty – slovenský sa chce začať učiť. Dvadsaťročný KUBILAY YILMAZ o krajšom debute v drese Spartaka ani nesníval. Vo svete sa mu páči Barcelona a klasickí zakončovatelia ako Benzema či Suárez.

Turek s rakúskym občianstvom má za sebou zaujímavý týždeň. Najprv sa v Senci predstavil v drese Znojma proti hlavnému mužstvu andelov. Vedenie klubu zaujal svojou futbalovosťou. O štyri dni neskôr nastúpil pod vedením Mariána Šarmíra, ktorý ho pozval na skúšku, za juniorku proti ViOn Zlaté Moravce – Vráble, kde svoj slušný výkon zopakoval. O ďalšie dva dni už debutoval v červeno-čírnom drese v Uherskom Brode proti Slovácku. Čerešničkou na torte boli jeho dva výstavné góly.

"Je to naozaj skvelý pocit. Som šťastný, že sa mi podarilo streliť dva góly. Začiatok bol trochu ťažší, ale druhý polčas sme odohrali veľmi dobre. Teším sa, že tu môžem byť," neskrýval po zápase so Slováckom radosť dvojgólový strelec.

S futbalom začínal v malom klube štvrtej rakúskej ligy Slovan HC, z ktorého sa na dva roky presunul do akadémie Rapidu Viedeň. Zo slávneho rakúskeho celku odišiel skúsiť šťastie do českého Znojma, kde sa v sezóne 2014/15 stal najlepším strelcom juniorskej ligy.

"Pôsobenie v Znojme hodnotím pozitívne, boli to veľmi dobré skúsenosti. Mal som možnosť zažiť inú krajinu, kultúru a tiež ligu. Užil som si to," pokračuje Yilmaz.

Klub zo slovenského Ríma nie je pre neho žiadnou neznámou, pozná nielen fanúšikov, ale aj starý štadión. Nedávno sledoval v televízii tretie predkolo Európskej ligy proti Austrii Viedeň.

"Ako malý som bol s otcom na dvoch zápasoch, nepamätám si už proti komu hral vtedy Spartak, bolo to ešte na starom štadióne. Spartak je jeden z najväčších klubov na Slovensku, jeho fanúšikovia sú najlepší a nový štadión je úžasný. Neviem sa dočkať, keď si na ňom budem môcť zahrať," hovorí s úsmevom na tvári dvadsaťročný talentovaný mladík.

Už predtým poznal trénera Miroslava Karhana. "Hral v Turecku za Besiktas, síce som ho nevidel naživo, ale viem o ňom veľa. Je to legenda, verím, že budem mať podobnú kariéru ako on," dodal Kubilay.

Viacero z vás sa možno pri mene Yilmaz pozastaví, no so slávnym Turkom Burakom sú iba menovci. Meno mu dal otec po ďalšom veľkom hráčovi, švajčiarskemu reprezentantovi Kubilayovi Türkyilmazovi, ktorý v drese Galatasaray Istanbul nastrieľal v 34 zápasoch trinásť gólov.

"Meno Yilmaz je v Turecku veľmi rozšírené, podobne ako napríklad Horváth v Česku," objasnil 180 cm vysoký útočník.

Po zápase so Slováckom sa Yilmaz ústne dohodol s generálnym manažérom Pavlom Hoftychom.

"Ide o mladého, perspektívneho a pracovitého futbalistu. Zaujal nás v dvoch zápasoch, aj preto sme ho chceli vidieť s áčkom proti Slovácku. V pondelok chceme dotiahnuť formálnu stránku. On aj jeho manažér jasne deklarovali záujem v Trnave zotrvať," uviedol Pavel Hoftych.

Kubilay Yilmaz od pondelka pokračuje s mužstvom v zimnej príprave. Jeho výkon v zápase a pracovitosť na dvoch tréningoch pred ním pochválil aj tréner Miroslav Karhan.

"Samozrejme, chcem zostať. Spartak hrá pravidelne v Európskej lige. Je to pre mňa veľká výzva. Páči sa mi všetko, tréningy sú skvelé a chalani ma medzi seba prijali rýchlo. Som šťastný," dodal na záver šikovný zakončovateľ.

O jeho budúcnosti Vás budeme informovať na našom webe. Ak by sa obe strany dohodli, Yilmaz by sa stal historicky prvým tureckým hráčom, ktorý by obliekal dres Spartaka Trnava.


aktuálne na spartak.sk