Yilmaz presvedčil, so Spartakom podpísal zmluvu

Yilmaz presvedčil, so Spartakom podpísal zmluvu

Dvadsaťročný mladík, ktorý o svojich kvalitách presvedčil v prípravnom zápase so Slováckom, podpísal zmluvu na rok a pol.


Šikovný útočník má za sebou pôsobenie v štvrtej rakúskej lige, akadémii Rapidu Viedeň a naposledy v Znojme. Pôvodne si ho vytipoval do juniorky tréner Marián Šarmír, pod ktorým odohral jeden zápas. Hneď po ňom sa presunul do Uherského Brodu, kde zanechal taktiež pozitívny dojem.

"Som šťastný, že sme dospeli k dohode. Spartak je veľký klub. Poznám fanúšikov, sú skvelí. Teším sa, keď nastúpim na prvý zápas," netajil po podpise zmluvy radosť Yilmaz.

Nie je tajomstvom, že Kubilay je fanúšikom Trnavy, ako malý videl na starom štadióne spolu s otcom dva zápasy.

"Je to pekný príbeh, ktorý má svoju pointu. Kubo má o Spartaku dostatok informácii, dokonca býva vo Viedni, čo nie je ďaleko. Chce hrať za Spartak a to môže byť pre neho veľmi dôležitý moment smerom k motivácii," povedal generálny manažér Pavel Hoftych, ktorý ďalej dodal, že dva strelené góly v tomto prípade nehrali veľkú rolu.

"Ide o jeho futbalové umenie, v dvadsiatich rokoch je vyspelý hráč, ktorý má veľmi dobrú hru telom, je pracovitý, dostatočne tímový a dobre sa pohybuje na ihrisku. Vítam ho v klube."

Očakávania má Yilmaz preto jednoznačné.

"Chcem si so Spartakom zahrať v európskych pohároch. Nie je to len môj cieľ, ale aj vedenia klubu," prezradil s úsmevom na tvári.

Rakúšan s tureckými koreňmi sa v pondelok zapojil do prípravy s hlavným mužstvom Spartaka Trnava.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk