V druhom kole skupiny o zotrvanie – Západ v DOXXbet lige privítali juniori Spartaka Trnava v Červeníku Dunajskú Lužnú. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom výborná hra s dvoma gólmi, v druhom napriek poľaveniu dokázali zverenci Mariána Šarmíra pridať jeden, vďaka ktorému sa tešili z dôležitého víťazstva 3:0.

Bolo to druhé víťazstvo za sebou. Juniori v ostatnom zápase oskalpovali aj Nové Mesto nad Váhom na jeho pôde. V zápase s Dunajskou Lužnou bolo na hráčoch Spartaka badať o čosi väčšie sebavedomie a pohodu.

„Každé víťazstvo poteší hráčov, ale aj trénerov. Už počas týždňa som videl na tréningu, že tam bolo viac srandy, hráči boli uvoľnenejší. Myslím si, že v prvom polčase to bolo vidieť, hrali sme veľmi pekný futbal,“ neskrýval spokojnosť tréner Šarmír.

Jedným z hlavných faktorov triumfu bola výborná defenzíva vedená skúsenou dvojicou Miloš Nikolič – Martin Tóth. Na krídlach ich dopĺňali Hrebík s Dzíbelom, ktorý je, zatiaľ, príjemným prekvapením nielen pre trénera. Do juniorky si ho Marián Šarmír vybral z C – tímu Spartaka. Pre 22 – ročného obrancu to bol druhý štart v druhej lige. Bol to práve Dzíbela, ktorý otvoril skóre zápasu. V 20. minúte si výborne naskočil na center Deketa a brankárovi Močkovi nedal šancu.

„Hralo sa mi celkom dobre, nastúpil som na pre mňa nezvyčajnom poste (pravý obranca, pozn. red.) asi tretíkrát v živote. Herne sme boli lepší, efektívnejší. Využili sme šance, ktoré sme si vypracovali. Súper chcel hrať futbal, ale veľmi sa mu to nedarilo. Zápas sme mohli rozhodnúť už skôr, čo sa nám nedarilo. Za stavu 2:1 by sme sa asi začali trápiť, našťastie, neinkasovali sme a dotiahli sme to do víťazného konca. Pred gólom som videl, ako si Deket spracoval loptu. Poznám ho natoľko dobre, že som očakával center na prvú žrď. Stačilo iba vložiť hlavu,“ usmieval sa po zápase Dzíbela.

Juniori sa v prvom polčase tešili ešte z jedného gólu. Po polhodine hry si na výborný center Košťála nabehol za obranu Jirka a povedľa vybiehajúceho brankára dostal loptu do siete.

„Maťo ma pekne videl. Priznal sa mi, že dával dlhšiu, našťastie to vietor sfúkol a ja som dokázal streliť gól. Loptu som až do konca tlačil očami, pretože ju dobiehal obranca,“ hovoril Erik Jirka.

„V posledných zápasoch sme inkasovali ako prví, psychicky nás to zlomilo. Teraz sme dokázali ako prví udrieť my, pridali sme druhý gól a hneď sme boli uvoľnenejší, užívali sme si to. Zápas mohol skončiť aj vyšším skóre, mali sme šance, no nevyužili sme ich. Súper nás trochu zatlačil v druhom polčase, ale našťastie sme vyhrali 3:0,“ pridal pohľad na zápas rýchlonohý odchovanec Spartaka.

V druhom dejstve to bol lazaret zahodených gólových šancí. Strelou z diaľky sa nepresadil Deket a po ňom v samostatnom nájazde dvakrát zlyhal Yao. Brejkovú smolu sa spartakovcom podarilo prelomiť až na konci zápasu, keď Yaov strieľaný center po zemi si na vzdialenejšej žrdi zrazil do vlastnej siete Bielik.

„Hlavne v prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Súper nás trochu prekvapil vysokým napádaním, ale dokázali sme sa s tým vysporiadať. Teší ma, že sa presadil Dzíbela, ktorý si to zaslúži a taktiež Jirka. Erik to potreboval. Preniesol formu z reprezentácie. Bodaj by sme sa gólovo chytili, musím sa poďakovať stopérom, chalani to potiahli. To je základ úspechu, neinkasovať a dnes sa nám to podarilo,“ hodnotil zápas kapitán mužstva Filip Deket.

Po dvoch víťazstvách v rade sa Šarmírovi hráči posunuli na štvrté miesto tabuľky. Na konte majú 27 bodov. Do karát im zahrala prehra najbližšieho súpera Šale, ktorá nezvládla zápas Senci. Tá stráca bod. Už túto nedeľu môže byť bodové manko vyššie. Zápas má výkop od 16.00 h.

„Chceme sa zachrániť, to je jasné. Ideme krok za krokom. Neustále rozprávanie o záchrane nerobí dobre hráčom. Hovorme radšej o tom, koho vychováme pre áčko či o hernom prejave,“ povedal na záver tréner Šarmír.