Záver základnej časti v Dunajskej Strede. El Maestro: Bude to veľký zápas

Záver základnej časti v Dunajskej Strede. El Maestro: Bude to veľký zápas

Záverečné kolo základnej časti Fortuna ligy odohrajú andeli na pôde nepríjemnej Dunajskej Stredy. Súboj dvoch celkov, ktorý sľubuje zaujímavý príbeh nielen na ihrisku. Priaznivci Spartaka vypredali svoj sektor, keď v priebehu niekoľkých dní kúpili všetkých 500 dostupných vstupeniek.

Tabuľkovo privíta tretí celok prvý. Obaja majú účasť v šestici najlepších istú. Od seba ich však delí jedenásť bodov. Spartakovci o vedúcu priečku neprídu, Dunajskostredčania sa v prípade straty bodov môžu zosunúť nižšie.

"Aj keby sme mali náskok jedného bodu, myslím, že by to nebolo vôbec zlé (úsmev). Jedenásť bodov je veľký odstup. V tomto prípade si nemôžeme klamať. Na druhej strane, dosiahnuť takýto rozdiel je i zradné. Od tohto víkendu až do konca sezóny sa bude tabuľka neustále meniť. Na programe sú iba veľké súboje, bez favoritov. Všetko 50 na 50. Samozrejme, je príjemné mať taký náskok, ale nezabúdajme, že stále musíme odohrať štyri stretnutia proti Slovanu a Žiline. Ak zopakujeme výkon zo základnej časti, stratíme dvanásť bodov a máme po rozdiele," uviedol tréner Nestor El Maestro.

Tridsaťštyriročný kormidelník nemôže stále počítať so službami zraneného ľavého obrancu Matúša Čonku. V kádri má ale novú tvár. Realizačný tím spolu s vedením zareagovalo prakticky okamžite a zo Sparty Praha prišiel na hosťovanie do konca sezóny kapitán Bosny a Hercegoviny do 21 rokov Eldar Ćivić.

Mužstvo Spartaka vstúpilo, po všetkých očakávaniach, do jarnej časti najlepším možným spôsobom. V Zlatých Moravciach i doma so Senicou zvíťazilo a nabralo tak potrebné, úvodné sebavedomie. Najmä tri body z druhého duelu stáli za to. Eufóriu zariadil brilantným gólom v posledných sekundách Reagy Ofosu. Rovnako je na tom tiež družina Marca Rossiho, ktorá doma porazila Michalovce a vonku Senicu zhodne 2:0.

"Vždy verím, že momenty sú vo futbale veľmi dôležité. Pred týmito tromi duelmi som povedal, že budem šťastný, keď získame šesť bodov. Myslím, že nikto nemôže vyhrať všetky tri súboje. Zdôraznil som ale aj to, že ak sa nám podarí zvládnuť úvodné dve stretnutia, máme veľkú možnosť uspieť i v treťom. Dunajská Streda má rovnakú šancu, začali perfektne. Ak sa nemýlim, podobnú príležitosť má ešte Podbrezová," pokračuje Nestor.

Viacero fanúšikov vníma duel Spartaka s Dunajskou aj za akési finále základnej časti. Obe mužstvá majú tie najvyššie ambície. V aktuálnej sezóne na seba narazili v jedenástom kole. Na Štadióne Antona Malatinského triumfovali červeno-čírni. V závere sa presadili Čanturišvili a Egho.

"Je to veľký zápas. Nevnímam ho ale za žiadne ukončenie či vyvrcholenie. Ďalší týždeň nás taktiež čaká veľký duel. Určite ide o dôležité stretnutie. Pamätám si na prvé meranie síl. Nebol kľúčový iba z pohľadu troch bodov, ale najmä preto, že sme si prvýkrát vybudovali určitý odstup od druhého mužstva. Pravdepodobne sme vďaka tomu začali veriť, že to môže byť pre nás špeciálny rok," doplnil El Maestro.

Z historického pohľadu sa obaja stretnú v päťdesiatom treťom vystúpení. Bilanciu vedie Spartak. Andeli získali tri body v dvadsiatich štyroch dueloch, Dunajská Streda v pätnástich. Zmierlivo sa rozišli štrnásťkrát. Súboje prinášajú vždy zaujímavé predstavenia aj v hľadisku. V sobotu sa očakáva vypredaný štadión. Z Trnavy je pripravená vycestovať podporiť svojich miláčikov päťstovka priaznivcov.

"Vždy mám rád, keď sa hrá na vypredanom štadióne ako poloprázdnom. Vybičovaná atmosféra spraví súboj ešte lepším a najmä zaujímavejším. Či to bude pre nás pozitívne alebo negatívne? Uvidíme," povedal hlavný kormidelník trnavského Spartaka.

Ostatný vzájomný duel na pôde Dunajskej Stredy vyšiel pre oba celky gólovo naprázdno.

"Je to agresívne mužstvo. Trochu pragmatické ako aj my. Taktiež hrajú s veľkými emóciami na ihrisku i mimo neho. Vo viacerých aspektoch sú nám podobní. Bude to zaujímavý zápas. Čakám emotívnu a dynamickú hru. Vieme, že môžeme vyhrať a budeme sa preto snažiť urobiť všetko," dodal na záver Nestor El Maestro.

To, ako dopadne záverečný súboj základnej časti, sa dozvieme už v sobotu od 14.00 h. na štadióne Dunajskej Stredy.

aktuálne na spartak.sk