S futbalovým velikánom sa v piatok prišlo na Štadión Antona Malatinského rozlúčiť viac ako päťtisíc fanúšíkov.

Bola to dôstojná rozlúčka plná emócií, akú si legendárny futbalista JOZEF ADAMEC zaslúži. Do malého Ríma mu prišlo vzdať hold okrem rodiny množstvo bývalých spoluhráčov, zverencov, ale tiež terajších hráčov a ďalších známych ľudí z futbalového prostredia – kluboví či zväzoví funkcionári.


Pred smútočným obradom sa zástup ľudí lúčil s Hatrlom na hracej ploche, kde bola vystavená rakva. Nechýbala spomienková fotografia, pozdrav od brazílskych legiend na čele s Pelém, slovenská a česká vlajka či dres s číslom 10. Počas celej spomienky držali spartakovskí mládežníci červeno-čírne vlajky.

V rámci rozlúčky predniesol za FC Spartak Trnava príhovor riaditeľ klubu Marek Ondrejka. Po ňom si slovo zobral generálny sekretár SFZ Jozef Kliment. Akt celebroval arcibiskup Ján Orosch. Na veľkoplošných obrazovkách si mali možnosť priaznivci zaspomínať na Hatrla vďaka videám s jeho gólmi.

Emóciu dotvárali skladby ako Jednoho dne se vrátiš od Věry Špinarovej, Volám sa láska od Karola Duchoňa a Ave Mária od Lucii Bílej. Na záver si zobrala slovo dcéra Jana, ktorá sa dojímavým príhovorom rozlúčila so svojim otcom.

Následne sa ozvali živé tóny Il Silenzia, v priebehu ktorých odvážali rakvu Jozefa Adamca zo štadióna. Fanúšikovia andelov vyvesili na severnú tribúnu transparent s nápisom „Legendy sú večné! Jozef „Hatrlo“ Adamec“. Na konci sa rozhoreli bengálske ohne, tribúny tlieskali a skandovali meno legendy. Obrad bol nezabudnuteľný rovnako, ako výkony, góly, osobnosť a život HATRLA. Po skončení smútočného obradu bola rakva s jeho telesnými pozostatkami prevezená na Cintorín na Ulici Terézie Vansovej v Trnave, kde bola následne uložená do hrobu, v ktorom leží jeho manželka Anka.

Odpočívajte v pokoji!

Foto: Norika Szombatová