​Náročný víkend mali pred sebou futbalistky Spartaka. Prvé družstvo žien a výber žiačok cestovali do nepríjemnej Šale, ktorá má na Slovensku v ženskom futbale vybudované už solídne meno. Trnavčanky sa však pustili do svojich súperiek razantným spôsobom, keď v súboji žiačok vyhrali 2:1.
Po stretnutí asistent Spartaka Marián Kováčik síce priznal určitú obavu, ktorá v jeho hlave panovala pred samotným začiatkom, no napriek tomu nemal problém ísť so svojimi zverenkyňami do stávky, ktorú nakoniec prehral:

„Hrali sme u lídra tabuľky, ktorý má kvalitu. Na súperky sme však vybehli a s prehľadom dominovali. Stredová formácia bola priam vynikajúca, dobre kombinovala a dávala presné finálne prihrávky. Brankárka nás navyše podržala a okrem pár minút druhého polčasu dievčatá jazdili a makali po celom ihrisku. Hráčky si to zaslúžia a vôbec ma nemrzí, že som s nimi prehral stávku a musím sa ostrihať dohola. Najviac si však želám, aby takto pokračovali aj naďalej. Spoločne sme si týmto víťazstvom nadstavili latku, ktorú určite nechceme podliezť. Práve naopak, chceme ju dvíhať vyššie a vyššie,“ vyjadril svoju spokojnosť z výkonu tréner Kováčik.


Duslo Šaľa – Spartak žiačky 1:2 (0:1)

Góly: 24. 59. Poláková

SPARTAK: Nádaská – Stegmannová, Orichelová, Holcová, Hanzelová – Skulová, Cepková, Strmenská – Čambálová, Poláková, Šimurdová

striedali: Bajerová, V. Karabová, Tanečková, Hornáčková, Jurišová, Bagáčová


Ženy prehrali v Šali

Cenný skalp Šale chcelo získať aj A – družstvo žien, no hneď v úvodných minútach inkasovali zo značky pokutového kopu, čo im výrazne skomplikovalo situáciu. Duel sa väčšinou času odohrával v strede ihriska, pričom sa hráčky Spartaka neubránili ešte jednej chybe, ktorá ich už definitívne pripravila o body:

„Začať zápas odpisknutím prísnej jedenástky proti nám nie je ľahké. Ale aj napriek tomu sme sa dostali opäť do zápasu. Súpera sme dostatočne dostupovali, nenechávali sme mu priestor na rozohrávku a okrem jediného centra do šestnástky, pri ktorom sme nepokryli hlavičkujúcu súperku a inkasovali druhý gól, sme Šaľu nepúšťali vôbec do zakončenia. V obrane sme už nechybovali a v zálohe sme sa dokázali Šale vyrovnať. Prechod do útočnej fázy a samotné zakončenie je však našou slabinou, na ktorej musíme intenzívne pracovať,“ označil nedostatky svojho tímu tréner Marián Kováčik.


Duslo Šaľa - Spartak ženy A 2:0 (2:0)

SPARTAK: Imreová – Valentovičová, Kubatková, Gajdová (61. Križanovičová), Schwarzová - Paveleková Adamková, Žlnayová (85. Búranová) – Eckerová, Voleková, K. Palkechová (58´. Karabová)


Rezervný tím uspel

Potešiteľná správa prišla opäť zo zápasu B - tímu, ktorý zaznamenal ďalšie víťazstvo. Tentoraz pod vedením egyptského trénera Sameha Nawara, ktorý musel vynútene prevziať taktovku nad mladými hráčkami.

„Rád som prijal možnosť viesť tento zápas, nakoľko s dievčatami a hlavne s brankárkami pracujem na tréningoch. Vedel som ako hrajú, čo v nich je a aký majú potenciál. Do zápasu sme sa dostávali ťažšie. Chýbala ľahkosť, uvoľnenie, no najmä rozvaha a chladnokrvnosť v zakončení, ale to sa časom a odohratými zápasmi postupne zmení k lepšiemu. Aj napriek tomu sme boli lepším tímom, no bohužiaľ sa nám dlho nedarilo skórovať. Cez polčas som dievčatám vysvetlil nech hrajú svoju hru, že sú lepšie a určite ten gól príde. Skórovali sme ku koncu zápasu a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil celkový výkon hráčok tréner Nawar.


Spartak ženy B - FC Čaka 1:0 (0:0)

Gól: 80. Vargová

SPARTAK: Bednárová – Blažová, Minarovičová, Hesková, Suliková – Hudcovičová, Švikruhová, Vargová - Kreutzová (88. V. Palkechová), Majkútová (60. Šimončičová), Jankechová (70. Valentová)