Zmiešaný tím žiačok FC Spartak Trnava U13 a U15 vycestoval do Slovinska začiatkom augusta, kde odohral štyri kvalitné prípravné zápasy.

Dievčatá sa postupne stretli s ŽNK Maribor U15, ND Primorje Ajdovščina U17, ONŠ Gažon Obala U17 a ŽNK Radomlje U17. O výsledky, v príprave, vôbec nešlo.

"išlo skôr o získanie dôležitých skúseností a konfrontáciu s herne vyspelými a fyzicky výborne pripravenými zahraničnými tímami. S hernou kvalitou, ktorou tieto tímy disponujú, sme sa doposiaľ v našej lige nestretli a pravdu povediac, ani sa asi v najbližšej dobe nestretneme. Hráčky v jednotlivých zápasoch museli riešiť situácie, ktoré boli pre ne úplne nové, narazili na súperky, ktoré výborne ovládali loptu a ich rýchle a nacvičené kombinácie boli pre nás vysokou školou futbalu. Jedno víťazstvo a tri prehry z tohto dôvodu nemajú pre nás dôležitú výpovednú hodnotu," uviedol tréner Pavol Strmenský.


Okrem futbalových povinností si hráčky užili aj nádherné Slovinsko. Oddýchli si pri mori, zahrali si zápas priamo pod Alpami či v nadmorskej výške 1 500 m, ale stretli i hádzanárov francúzskeho mužstva PSG. Spoznali Maribor, Portorož, rieku Soča a ďalšie miesta.

"Chcem všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii sústredenia, vyjadriť úprimné poďakovanie za úspešný priebeh celého nášho pobytu v zahraničí. Hráčkam za predvedené výkony, nasadenie a bojovnosť proti starším a skúsenejším súperkám a za veľmi dobré správanie počas voľnočasových aktivít. Rodičom ďakujem za úžasnú a neoceniteľnú pomoc a podporu celému tímu. Myslím, že sústredenie splnilo všetky naše očakávania," dodal na záver tréner Strmenský.


Jeho zverenkyne sa vrátili domov s novými silami i motiváciou do ďalšej práce.