Zisk dôležitých troch bodov. Chudý: Obrat je povzbudením do ďalšej fázy

Zisk dôležitých troch bodov. Chudý: Obrat je povzbudením do ďalšej fázy

Zverenci Radoslava Látala čakali na víťazstvo od 11. augusta. Tri body získali po šiestich zápasoch.

Červeno-čírni ťahali negatívnu bilanciu. V ostatných kolách zaknihovali dve bezgólové remízy a k ním pridali štyri prehry v rade. Situácia tak bola vážna, keďže mužstvá z prvej šestky sa Spartaku začali vzďaľovať. Aktuálne manko na šiestu Podbrezovú je päť bodov.

„Je to veľmi dôležitá výhra. Dúfam, že sme ňou prelomili nepriaznivú bilanciu a konečne sa odpichneme zdola. Síce sme v tabuľke zostali na tom istom mieste, ale priblížili sme sa k prvej šestke. To je najdôležitejšie,“ hodnotí odchovanec Oravec. Pri absencii Tótha nastúpil vedľa Godála na stopérskej pozícii.

V nedeľu sa oba celky stretli proti sebe vôbec po prvý raz v histórii v najvyššej súťaži. Išlo o zaujímavé susedské „derby“, keďže Sereď dosiahla postupom do najvyššej súťaže svoj najlepší rok fungovania. Rovnako ako ostatných tímov, nezľakla sa ani andelov na Štadióne Antona Malatinského.

„Ukázali kvalitu. Majú celkom zaujímavo poskladané mužstvo a sú nebezpeční. Doteraz pozbierali dosť bodov. Nechceli sme ich podceniť, vedeli sme, čo nás čaká. Určite sme si nemysleli, že im dáme tri góly a vyhráme rozdielom triedy. Od prvej do poslednej minúty to bolo ťažké stretnutie. Podarilo sa nám ho otočiť vo svoj prospech, čo značí veľkosť tímu. Obrat je pre nás povzbudením do ďalšej fázy,“ zdôraznil brankár Martin Chudý.

Skúsený strážca svätyne čelil hneď niekoľkým nepríjemným šanciam hostí. Najviac rezonovali príležitosti Moronga, pri ktorom včas vybehol a v nadstavenom čase sa blysol pri strele Michalíka. Stopér Serede pálil z priameho kopu pod hornú konštrukciu brány. Chudého prekonal iba spomínaný Morong.

„Dôležité bolo, že sme rýchlo vyrovnali. „Baky“ je v šestnástke dravec, čo opäť potvrdil. Skóroval, ide o pozitívnu vec nielen pre neho, ale tiež zvyšok mužstva. Potrebujeme, aby ofenzíva strieľala góly. Rozbehli sa. Tešíme sa z toho. Po presnom zásahu sme vedeli, že máme pred sebou dosť času, aby sa nám podarilo duel zvrátiť vo svoj prospech,“ pokračuje Chudý.

Druhým úspešným strelcom bol krátko po zmene strán Boris Godál. Ako správny kapitán zobral na seba zodpovednosť a po faule na Miesenbocka si postavil loptu na biely bod. Penaltu bezpečne premenil. Následne sa súboj dohral s niekoľkými príležitosťami na oboch stranách.

„Konečne. Dlho sme sa trápili s tým, že nevieme dotiahnuť zápasy do víťazného konca. Sme radi, ale bolo to nesmierne náročné. Museli sme otáčať, ukázala sa sila mužstva. Po Fenerbahce sme mali voľno a cez to všetko je duch kabíny natoľko silný, že sa nám podarilo stretnutie zvrátiť. Verím, že nám to psychicky pomôže,“ uviedol Marek Bakoš.

Spartakovci pokračujú v náročnom programe. Po návrate z Turecka sa rozhodol trénerský tím hráčov nešetriť. Spartak dokonca nastúpil prvýkrát v sezóne s dvomi klasickými útočníkmi.

„Zostavu sme prispôsobili súperovi. Chceli sme hrať na dvoch zakončovateľov, posielať centre z oboch strán. Žiaľ, s tým prichádzal mierny problém v strede ihriska. K šetreniu neprišlo. Hrali Godál či Bakoš. Z určitých taktických dôvodov nenastúpil Grendel, ale Malecki. Mal za úlohu dostávať sa do súbojov jeden na jedného a centrovať do pokutového územia. Nešlo to však podľa predstáv. Na druhý polčas prišiel Erik (Grendel, pozn. red.,) a odohral dobrý duel,“ komentuje na záver asistent trénera Michal Ščasný.

Futbalisti z malého Ríma sa v rámci reprezentačnej prestávky predstavia v Bardejove. Vo štvrtok ich tam od 15.00 hod čaká tretie kolo Slovenského pohára. V lige privítajú 20.10. doma Senicu. Lístky sú dostupné online na www.cityarena.maxiticket.sk.

Foto: Norika Szombatová

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk