Zle odmávaný ofsajd či rasistické pokriky. Aj také bolo 152. derby

Zle odmávaný ofsajd či rasistické pokriky. Aj také bolo 152. derby

Bohužiaľ, najväčšie slovenské derby sa nenieslo iba v duchu fair-play. Napriek tomu sa andeli nemajú za čo hanbiť. Na novom Tehelnom poli si pred viac ako 20 tisíc návštevníkmi hanbu neurobili.

„Určite sa nemusíme hanbiť. Treba uznať, že štadión majú pekný. Chceli sme tu uhrať nejaký bod, čo sa nám nepodarilo. Škoda,“ krútil v mixzóne hlavou ofenzívny univerzál Kubilay Yilmaz.

Práve on mohol po góle Šporara vyrovnať na 1:1. Asistent rozhodcu, ako jediný, videl ofsajdové postavenie. Legionár z Rakúska by sa rútil sám na Greifa. V prípade gólu mohol duel dostať úplne iný priebeh.

„Viem, že som nebol v ofsajde. Mrzí ma to, pretože stav bol 1:0, rútil som sa sám na brankára. Neviem, prečo mi odmával ten ofsajd. Pre mňa išlo o kľúčový moment, bola by to stopercentná šanca zoči-voči Greifovi,“ pokračuje Yilmaz.

Spartakovci hrali od úvodu kompaktne, v defenzívnom bloku si dávali pozor na domáce akcie. Futbalisti Slovana na nich nevedeli nájsť recept. Strely Ljubičiča či Čavriča strážca svätyne Spartaka výborne zlikvidoval.

„Išli sme na Tehelné pole s určitou taktikou, ktorá bola nastavená dobre. V prvom dejstve nám vychádzala. Snažili sme sa hrať zo zabezpečenej obrany, vedeli sme, že nebezpečenstvo hrozí iba za našim chrbtom, nie pred nami. Preto sme nechali hrať belasých. Po zmene strán prišiel inkasovaný gól, na našej taktike ale nič nezmenil, pokračovali sme v našej hre a čakali na šance. Prišli dve, jedna bola chybne zastavená rozhodcom a druhú sme nepremenili. Žiaľ, Slovan strelil dva presné zásahy a získal tri body,“ hodnotil stopér Tomáš Košút.

Oba góly zverencov Martina Ševelu strelil útočník Šporar. Andeli zvýšili aktivitu najmä v druhom polčase, ale stav stretnutia zmeniť nedokázali. Z historického hľadiska ťahali proti najväčšiemu rivalovi za kratší koniec v sedemdesiatom prvom zápolení.

„To je futbal, v dnešnej dobe musíte hrať takticky, kompaktne. Nepustili sme ich do veľa príležitostí. Dopustili sme sa dvoch strát, z ktorých plynuli dva góly. Máme dobré mužstvo. V Žiline sme prišli o dva body, doma s Dunajskou to bolo zaslúžené víťazstvo a dnes škoda prehry. Teraz nás čaká Sereď, čo určite nebude jednoduchý súboj. Možno ešte ťažší ako na tu Slovane,“ zdôraznil Yilmaz.

Nový štadión s niekoľkými nedostatkami

Už po príchode vítalo spartakovcov prekvapenie v šatni, najmä trénerov, ktorí nemali k dispozícii stoličky či chýbajúci masérsky stôl v miestnosti pre klubových pracovníkov. K tomu všetkému sa po stretnutí hráči museli sprchovať v studenej vode.

„Šatňa je v pohode, akurát tá voda... neviem prečo tiekla iba studená, možno zabudli pustiť teplú. Je tu viacero detailov. Nevadí, aspoň som mal regeneráciu hneď po záverečnom hvizde,“ povedal s dávkou vtipu najlepší strelec tímu Kubilay.

„Vyznamenali“ sa tiež domáci priaznivci, keď po hodine hry a krátkej potýčke Abenu s Mohom a Šporarom začali na Myentyho rasisticky pokrikovať zvieracími zvukmi. Tréner Ščasný podobné správanie označil za úbohé. Na štadióny jednoducho nepatrí. Rovnako ako antisemitizmus v choráloch. Len pripomíname, že za podobný inkasoval Spartak od UEFA mastnú pokutu a zavretý štadión na jeden zápas.


Aj po prehratom derby sa fanúšikovia andelov neotočili hráčom chrbtom, naopak, po návrate do malého Ríma ich vítali chorálmi a poďakovali sa im za odvedený, bojovný výkon.

Najbližšie čaká červeno-čírnych finále základnej časti. V sobotu od 14.00 hod nastúpia na Myjave proti Seredi.Pôjde o priamy súboj do prvej šestky. Vstupenky sú v predaji vo fanshope. Zvyšok bude predávať pred vstupom do sektora hostí koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera. Ako ďalej informoval, priaznivci majú k dispozícii 500 vstupeniek v cene 7 eur. Keď sa vypredajú, počet sa navýši. Spartak dostal celú krytú tribúnu C.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk