FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Huk (C), Šatka, Davis – Kalmár, M. Vida (73. Bednár) – K. Vida, Herc (66. Pačinda), Tretiakov (90. Bilenkyi) - Divkovič

FC Spartak Trnava: Rusov – Lupták (46. Čanturišvili), Hladík, Tóth (C), Janso – Kulhánek, Oravec – Jirka (69. Miesenbock), Grendel, Malecki (82. Godál) - Ghorbani

Góly: 7. Divkovič, 76. Divkovič, 90. Pačinda – 29. Ghorbani, 62. Ghorbani

Žlté karty: 55. Herc, 77. Kalmár, 90. Davis - 15. Janso, 20. Kulhánek, 71. Grendel, 86. Miesenbock

Rozhodovali: Očenáš – Somoláni, Pozor

Diváci: 9 358

Poločas: 1:1

Spartakovci prišli o body v samom závere.

Po úspešnom prvom kole skupiny D v Európskej lige urobil tréner Látal v základnej zostave niekoľko zmien. Pre zranenie chýbali Greššák, Sloboda a najnovšie i Čonka. Voľno dostali Kadlec, tiež Rada s Bakošom. Na lavičke zostali kapitán Godál s brankárom Chudým. S kapitánskou páskou na ľavom rukáve viedol mužstvo Tóth.

Od úvodných sekúnd sa hralo aktívne. Viac z hry mali žlto-modrí. V siedmej minúte išli do vedenia, keď sa za obranou ocitol Divkovič a zoči-voči Rusovovi nezaváhal – 0:1. Spartakovci odpovedali v osemnástej minúte, spoza šestnástky napriahol vedľa ľavej žrde Grendel. Zverenci Petra Hyballu boli s loptou na kopačke pri chuti, na andelov vytvárali neustály tlak. V 22. minúte strieľal z otočky na hranici pokutového územia Divkovič. Strelec prvého presného zásahu tentoraz mieril po zemi mimo pravú žrď. Napriek tlaku súpera sa červeno-čírni hrajúci v čiernej farbe nebáli zaútočiť. Krátko pred naplnením polhodiny hry vyslal Tóth za obranu dlhý center, Jirka hlavou predĺžil Gghorbanimu, ktorý pri svojej premiére v základnej zostave prestrelil Jedličku a vyrovnal na 1:1. Na druhej strane už zdvíhali v 42. min fanúšikovia Dunajskej Stredy ruky nad hlavu po centri Tretiakovia a hlavičke Vidu, no proti bol výborný Rusov. Brankár Spartaka sa o pár sekúnd blysol aj pri šanci Kalmára. Do kabín sa išlo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobil tréner Radoslav Látal jednu zmenu. Z pravého kraja obrany stiahol Luptáka, ktorého naradil Čanturišvili. Spartakovci naskočili svižne. Strelou z diaľky odskúšal Jedličkovu pozornosť Grendel. Strážca domácej svätyne bol nútený jeho nepríjemný pokus vyrážať na roh. Dunajskostredčania sa ozvali v 54. minúte. Tretiakov unikol z pravého krídla dovnútra šestnástky, ale Rusova na prvej žrdi neprestrelil. O osem minút neskôr vyšiel červeno-čírnym rýchly protiútok. Grendel odcentroval sprava pred bránu, kde hlavou dopravil loptu do brány opäť Ghorbani – 1:2. V 68. minúte pálil z uhla Vida, ale Rusov vytiahol ďalší výborný zákrok. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom bolo vyrovnané. Davis prihral Tretiakovovi, ktorého strelu Rusov vyrazil pred seba, kde bol na dorážku pripravený Divkovič – 2:2. Spartakovci odpovedali o dve minúty neskôr, Miesenbock ťukol Oravcovi a jeho obstrel, takmer, zapadol pod hornú konštrukciu bránu. Jedlička ho v poslednej chvíli vytiahol na rohový kop. Z neho prišla ďalšia gólová šanca, Hladík mieril ale nad bránu. V druhom dejstve sa diváci nenudili, duel mal výborné tempo, hralo sa z jednej strany na druhú, s množstvom šancí na oboch stranách. Šťastnejší boli v samom závere futbalisti zo Žitného ostrova. V nadstavenom čase neudržal Rusov strelu Vidu a striedajúci Pačinda ju dorazil za jeho chrbát – 2:3. Andelov čaká najbližšie štvrté kolo Slovnaft Cup-u. V stredu nastúpia v Moste pri Bratislave. V lige následne cez víkend privítajú doma bratislavský Slovan.

[adsbygoogle_banner]

Ohlasy po zápase

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): „Do zápasu sme vstúpili zle, boli sme ďaleko od domácich hráčov. Dunajská Streda mala veľa šancí, nám vyšla jedna strela. Po zmene strán som urobil jednu zmenu. Síce sme sa zlepšili, išli do vedenia, ale za vedenia 2:1 sme robili zlé rozhodnutia. Súper nás v závere potrestal. Gratulujem mu k trom bodom.“

Peter Hyballa (tréner Dunajská Streda): „Vedeli sme ako bude hrať Trnava, aj preto sme hrali s falošnou deviatkou. Nastúpili sme bez Baya a centrov, chceli hrať po zemi. Od začiatku sme zvolili vysoké napádanie. Opäť sa nám stalo, že sme inkasovali po dlhej lopte. Žiaľ, dostávame lacné góly. V závere sme si vypracovali šancu za šancou. V aktuálnej sezóne sa viackrát stalo, že sme sa presadili na konci. Naše mladé mužstvo hralo fantastický futbal.“