FC Spartak Trnava B - juniori: Takáč - Drozda (27. Ashiru), Balažovič, Pavlovčík, Grík, Ciprys (C) - Brigant, Tyriq, Klačman, Urbanec (27. Lovás) - Dvorák (89. Vrška)

Žlté karty: 85. Tyriq - 77. Martinček

Rozhodovali: Sárai - Birkus, Štrba

Diváci: 100

Poločas: 0:0

Najmä po zmene strán si vypracovala juniorka Spartaka niekoľko vyložených šancí z protiútokov, ktoré však zostali nepremenené.

Favorit súboja bol jasný. Púchovčania pricestovali do Červeníka zdolať spartakovcov a upevniť si pozíciu medzi najlepšími mužstvami III. TIPOS ligy Západ, z ktorej by radi postúpili vyššie. Zverencom Martina Cintulu prišli z hlavného tímu pomôcť Ashiru i Lovás. Obaja nastúpili po polhodine hry. V zostave sa objavilo viacero mladíkov z nižších kategórií.

Duel priniesol niekoľko šancí. Hostia sa do šestnástky, pre umnú defenzívu andelov, prakticky nedostávali. Skúšali to spoza pokutového územia strelami, ktoré ale brankár Takáč kryl. Na druhej strane boli v tutovkách Brigant, ale najmä Dvorák, ktorý zlyhal sám pred brankárom.

Zápas sa skončil bezgólovou remízou. V tabuľke zotrvali futbalisti z malého Ríma na piatej priečke. Púchovčania sú tretí. Už v nedeľu privíta Spartak znova v Červeníku od 10.30 hod hráčov ViOn Zlaté Moravce B.

Ohlasy po zápase

Martin Cintula (tréner Spartak juniori): "V dnešnom stretnutí sme privítali najväčšieho ašpiranta na víťazstvo v lige. Naša zostava bola poskladaná zo štyroch hráčov a dvomi náhradníkmi z rovnakej kategórie. Nemali sme veľké oči, prioritou bola 100 % defenzíva a vyrážať do rýchlych protiútokov. Hráči na 99 % splnili taktické pokyny, podali výborný kolektívny výkon. Bolo cítiť, že bojujú jeden za druhého. Púchov sme do vyloženej šance nepustili. Nebezpečné strely zneškodnil Takáč. Vytvorili sme si gólové príležitosti, no Ciprysova, Dvorákova i Brigantova, ktoré volali po góle, zostali nepremenené. Chýbalo nám kúsok šťastia. Odohrali sme piaty duel bez inkasovaného presného zásahu, čo je potešujúce. Potrebujeme kúsok, aby sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Bojujeme ďalej. Ešte raz sa chcem poďakovať všetkým chlapcom za dnešný výkon."