Juniori s tretím víťazstvom v rade. Vyhrali aj v Púchove

Juniori s tretím víťazstvom v rade. Vyhrali aj v Púchove


Púchov
Spartak juniori
1:2

Spartak juniori:

Takáč – Gombala (C), Deket, Oravec, Čonka - Lovás, Bogdanovski (67. Vangel), Čeredničenko (63. Bango), Janso, Brigant (87. Pavlovčík) - Yilmaz (76. Jašúrek)

Góly: 8. Zavadzan - 12. Lovás, 38. Yilmaz

Žlté karty: 40. Bogdanovski, 52. Janso

Rozhodovali: Gašparovič - Obertová, Kováč

Diváci: 100


Polčas: 1:2

Po nevydarenom vstupe do jarnej časti sa juniorka Spartaka nakopla k víťazným výkonom. S Púchovom vyhrala 2:1.

Až sedem hráčov prišlo z hlavného mužstva pomôcť juniorom získať dôležité tri body. Zverenci Vladimíra Ekhardta nevstúpili do stretnutia vôbec dobre. Už v ôsmej minúte prehrávali po góle Zavadzana. Domáci futbalista využil skrumáž pred bránou Takáča a poľahky skóroval. Juniorku však inkasovaný zásah nezlomil. O štyri minúty neskôr predviedol peknú, individuálnu akciu na ľavom kraji Brigant. Obišiel dvoch hráčov a posadil presný center na prvú žrď, kde bol pripravený hlavičkujúci Lovás. Pred koncom prvého dejstva potešil oko prítomných diváckov Yilmaz, ktorý z dvadsiatich metrov napriahol a brankár Púchova nemal šancu.

Po zmene strán sa hralo medzi šestnástkami. Púchovčania sa snažili zváriť nepriaznivý stav, ale vďaka pozornej defenzíve andelov sa im to nepodarilo. Červeno-čírni vyhrali tretí duel v rade. Najbližšie privítajú doma Nové Zámky. V Červeníku sa hrá v sobotu o 10.30 h.


OHLASY PO ZÁPASE

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Pre nás sú to veľmi dôležité tri body. Prakticky sa dnes hralo o šesť. Púchov bol v tabuľke hneď za nami. Do prvého dejstva sme nevstúpili dobre. Inkasovali sme rýchly gól. Dokázali sme však otočiť dvoma rýchlymi presnými zásahmi. Chlapcov povzbudil druhý gól. Myslel som, že po zmene strán budeme pokračovať v dobrom výkone a pohybe. Opak bol pravdou. Nedokázali sme udržať loptu na súperovej polovici. Domáci hrali jednoducho, nakopávali do šestnástky. Vďaka výškovej prevahe boli nebezpeční. Ustáli sme to a tešíme sa z troch bodov. "